little-girl-at-birthday-party
Kızınıza “Peri Masalı” temalı bir parti hazırlamaya ne dersiniz?

Kızınıza doğum gününde ya da arkadaşlarını eve davet ettiği partide, “Peri Masalı” temalı bir parti hazırlamaya ne dersiniz?

RENKLİ PARTİ DAVETİYELERİ

Öncelikle peri masalı temalı davetiyelerinizi hazırlamakla işe başlayabilirsiniz. Davetiyeleri kızınızla birlikte doldurduktan sonra onun çiçekli, kelebekli, taçlı stickerlar ve pullu kalemleri yardımıyla davetiye zarflarını süslemesini sağlayabilirsiniz. Eğer hazır davetiyelerden faydalanmak istemiyorsanız taç şeklinde davetiyeleri renkli kağıtlara çizip keserek kendi davetiyelerinizi de kızınızla birlikte hazırlayabilirsiniz. Böylelikle doğum günü hazırlığının heyecanını yaşaması için ilk adımı atmış olacaktır.

PARTİDE GİYİLECEK KOSTÜMLER VE TAKILACAK TAÇLAR

Peri masalı partisinde prenses kostümüne ihtiyacınız olacak. Unutmayın, kostüm her zaman partilerin en tamamlayıcı aksesuarıdır. Kostümü taçlar ve asalarla da tamamlamanız mümkün. Kostüm almak istemiyorsanız o zaman kızınızla birlikte tüm davetlilere dağıtmak üzere renkli kartonlardan keserek taçlar yapabilirsiniz. Hatta her tacın parti sırasında süslenmesi oldukça eğlenceli bir aktivite olabilir. Bunun için parti masasında bulundurmak üzere renkli ponponlar, pullu kalemler, pullar ve simler bulundurmanızda fayda var. Böylece her prenses yaratıcılığını kullanarak kendi tacını kendi hazırlayacaktır.

MEKANIN DEKORU

Gelelim, “Peri Masalı” partiniz için mekanın dekore edilmesine… Seçeceğiniz renkler parti teması ile uyumlu olmalı. Lila, pembe ve fıstık yeşili gibi canlı renkler kullanabilirsiniz. Tüm balonları da bu renklerde seçebilirsiniz. Aynı zamanda tüm balonları helyum gazı doldurtarak uçan balon haline getirmeniz de mümkün. Parti malzemeleri satan mağazalardan bu konuda destek alabilirsiniz. Helyum gazı satmaya yetkili mağazalardan alışverişinizi yapmaya dikkat etmelisiniz, aksi takdirde istenmeyen kazalarla karşılaşmanız mümkün.

Sandalyelerin etrafına veya mekanda merdiven mevcut ise merdiven tırabzanına temanızın renginde tüllerle süsleme yapmanız mümkün. Aynı zamanda “Happy Birthday” afişleri veya üzerinde kızınızın resmi olan özel tasarım afişlerden ısmarlayarak kapınızın girişini ve evinizin veya mekanın bazı bölümlerini süsleyebilirsiniz.

PARTİLERİN EN LEZZETLİ YANI: PASTA

Peri masalı temalı tabağınızı herhangi bir şeker hamuru ile pasta hazırlayan pastaneye verdiğiniz takdirde size aynı temada pasta yapacaktır. Ama eğer pastayı evde kendiniz yapmak istiyorsanız bu sefer pastanızın üzerine başında tacı olan bir bebek ve minik bir kurbağa oturtarak renkli şekerlemeler yardımı ile süsleyebilirsiniz. Pembe mumlarla da pastanızın üzerini süsleyebilirsiniz.