foto-3-1Avusturalyalı Nancy ve Charlie McLean çifti, ocak ayında muhteşem bir düğün ile evlendiler. Evlendiklerinde Nancy 7 aylık hamileydi. Çiftin bu mutlu gününü ölümsüzleştiren fotoğrafçı James Day, düğünden 7 hafta sonra yeni evli çiftten hiç beklemediği bir telefon aldı. Çift, bu kez James Day’den ölmek üzere olan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmesini istedi.

Avusturalyalı Nancy ve Charlie McLean çifti, ocak ayında muhteşem bir düğün ile evlenmişlerdi.

Nancy, düğünlerinde 7 aylık hamileydi ve bir erkek bebek bekliyordu. Çiftin düğün fotoğraflarını fotoğrafçı James Day çekti. Bloguna çiftin düğün törenlerinin bir festival gibi olduğunu ve o gün nereye baksa etrafta aşk gördüğünü yazan Day, iki ay sonra yeni evli çiften hiç beklemediği bir telefon aldı.

23 Mart Çarşamba günü McLean çifti James’i arayarak bebeklerinin fotoğraflarını çekmesi için James’i hastaneye çağırdılar.
Çiftin bebeği doğmuştu ancak nadiren rastlanan metabolik bir hastalık nedeni ile ölmek üzereydi.

Çift, yeni doğan bebekleri Edison’a vedalarını ölümsüzleştirmek için James’in o anları fotoğraflamasını istedi.

Doğumdan 3 gün sonra “Nonketotik Hiperglisinemi” adı verilen metabolik bir hastalığı olduğu anlaşılan Edison, sadece 7 gün hayata tutunabildi.
Çift, bu 7 gün içerisinde ellerinden geldiğince eğlenceli vakit geçirmeye çalıştıklarını, Edison’un her saniyesini değerli kılıp onun dünyaya gelişini kutlamak için birbirlerine söz verdiklerini, Edison’un onlara güzel bir hayat dersi verdiğini belirttiler.