Yapılan araştırmalar bazı besinlerin broznluğu korumak ve etkili bronzlaşmak için faydalı olduğunu ortaya çıkarıyor.

Yumurta

Plaja gideceğiniz günlerde kahvaltıda yumurta yemeği ihmal etmeyin. Kalsiyum ve tirozin sayesinde yumurta daha kolay bronzlaşmanızı sağlayacaktır.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Domates

A vitamini, beta karoten ve E vitaminiyle dolup taşan domates cildin daha güzel görünmesini ve bronzluğun kalıcı olmasını sağlar.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Mango

Yüksek oranda beta karoten ve E vitamini içeren mango, melanin üretimini destekler. Ayrıca ciltteki kırışıklık ve çizgilerin oluşmasını önler.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Kayısı

A vitamini içeren kayısı melanin üretimini destekler. Melanin bronzlaştırıcı ürünlerde bulunan bir pigmenttir ve bronzluğun kalıcı olması için kayısı tüketilebilir.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Pancar

A vitamini içerir ve vücudun melanin pigmenti üretmesini sağlar. Melanin cildinize koyu bir görünüm verir. A vitamini de içerdiğinden sağlıklı ve güzel bir cilt için önerilmektedir.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Kırmızı marul

Kırmızı marul da bol miktarda beta karoten ve vitamin içerir. Sağlıklı bronzluk ve cildin ışıldaması için önerilmektedir.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Kabak

Balkabağı içerisindeki beta karoten sayesinde ciltteki pigmentlerin bronzlaşmasını kolaylaştırır. Ayrıca E vitamini içerdiğinden parlak bir bronzluk sağlar.

Bronzlaşma Bronzlaşma

Havuç

Havuç içerisinde bulunan beta karoten sayesinde cilde doğal bir ışıltı verir. Çiğ yenildiğinde cilt üzerindeki etkisi daha fazladır.

Bronzlaşma Bronzlaşma