kemik5Yaklaşık 2 yıl önce lösemi teşhisi konulan ve kendinden kök hücre naklinin ardından tekrarlayan hastalıkla savaşmak üzere hastaneye yatmadan önce oğlu 3 yaşındaki Atakan’a yazdığı mektupla yürekleri titreten Gamze Akbaş’ın bir yandan kemoterapi tedavisine devam edilirken, diğer yandan da uygun donörün bulunması için tarama çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Ancak bazı basın organlarında ’uygun donör bulunduğu’ yönünde yapılan haberler, bağış için yapılan başvuruları keseceği endişesine yol açtı.

Ailesi ve Gamze, gösterilen duyarlılığa teşekkür ederken, bağışların sürmesi gerektiğini vurguladı. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Ali Özcan da uygun donörlerle ilgili değerlendirme çalışmalarının henüz sonuçlanmadığına işaret etti.

GAMZE: BULUNSA NEDEN SAKLANSIN?

Uygun donör bulunsa mutlaka kamuoyuyla paylaşacağını belirten Gamze Akbaş, kemik iliği için kan bağışının artmasıyla umutlarının da arttığını, verilen desteklere çok teşekkür ettiğini söyledi. Gamze internet üzerinden binlerce takipçisine verdiği mesajda da “Şimdi biraz gözümü açtım, baktım yazılanlara. Vallahi billahi bulunsa neden saklansın? Bu sefer sevinçten gözyaşı dökeriz hep beraber” dedi.