dogum1-1

 

Doğum Fotoğrafçısı ve Doula (Doğum koçu) olan Robin Baker, suda doğum yapan bir annenin ikiz bebeklerini dünyaya getirdiği anı ve doğumu gerçekleştiren eşinin bu görüntülerini ölümsüzleştirdi.

Kaliforniyalı Fotoğrafçı Robin Baker, doğumun başlaması ve doğum ekibinin yetişememesi nedeniyle eşinin desteği ile ikiz bebeklerini dünyaya getiren kadının doğum boyunca fotoğraflarını çekti. 6 Mart’ta gerçekleşen doğum, bu müthiş fotoğraf kareleri ile ölümsüzleştirildi.

İkinci bebeğin geliş anının yakalandığı bu kare Baker’a Uluslararası Profesyonel Doğum Fotoğrafçıları Derneği’nin düzenlediği yarışmada birincilik ödülünü kazandırdı. Başarılı fotoğrafçı bu çalışması hakkında “Kariyerimin en olağanüstü anları” şeklinde yorumda bulundu.

Söz konusu çift evde doğum konusunda oldukça başarılı. İsmi açıklanmayan kadın, ikizlerin doğumundan 2 yıl önce de ilk doğumunu evde gerçekleştirmiş. “Evde doğum konusunda deneyimliyim, doğumu gerçekleştirmem için nelere ihtiyacım olduğunu biliyorum” diyor.

Doğum sırasında eşinin yanından bir an olsun ayrılmayan ve doğumu gerçekleştiren babanın ve eşinin doğum anında çekilmiş fotoğrafları…

dogum2-1

dogum3