Fiziksel aktivite tüm yaşam süreci boyunca önemlidir ve bu dönemde sürekli oturur pozisyonda olmaktan ileri gelen kas gücü kaybı, eklemlerin katılaşması, kısıtlanmış enerji sarfiyatı, kabızlık ve bunun gibi olumsuz sonuçları engellemek açısından faydalıdır.

Çok yoğun tempoda olmadığı, düşme riski teşkil etmediği ya da çok sert hareketler gerektirmediği sürece hamilelikte de spor yapmak mümkündür.

Spor Spor

Fiziksel bir aktivitede bulunma gerekliliğinden söz ederken mutlaka bir spor yapılması kastedilmediğini bilmekte fayda vardır (öte yandan spor yapmak tanım gereği sağlıklı bir fiziksel aktivitede bulunulduğu anlamına da gelmez). Sağlık için - en azından hamilelikte - spor yapılması gibi bir gereklilik asla bulunmamaktadır, asıl gerekli olan her gün düzenli bir biçimde hareket etmektir.

Spor Spor

Bu sürekli oturma alışkanlığından, bir yerden bir yere motorlu taşıtlarla gitmekten, şartlanmış halde asansör kullanmaktan ve günlük hayatın sunduğu birçok kas çalıştırıcı işten kaçınarak ve yürüyüş yaparak mümkün olur.

Spor Spor