Bir kadın her durumda ve her ortamda güzelliği ile çevresindeki etkilemek ister her zaman. Ve aynaya baktığında kendini güzel görmek ister. Fiziksel olarak tüm vücudun değişim gösterdiği hamilelik döneminde de kendini güzel ve özel hissetmek isteyen kadınlar, dikkat edecekleri birkaç püf nokta ile her zamankinden daha güzel görünebilirler.

Normalden daha çok bakım isteyen hamilelik sürecinde, doğum sonrası da güzelliğini korumak isteyen anne adayları için birkaç bakım önerisi:

Gebelik sırasında günlük yıkanma alışkanlık haline getirilmelidir. Çünkü bu dönemde ter bezleri normalden aşırı bir çalışma gösterir. Yıkanırken kullandığınız su 37-38 derece olmalıdır. Aşırı sıcak su sağlığınız açısından zararlıdır. Ayrıca banyo süresinin 15 dakikadan fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi takdirde kanama geçirme riskiniz artacaktır.

Hamilelikte bakım Hamilelikte bakım

Hamilelik döneminde en çok dikkat ve özen gösterilmesi gereken yer göğüslerdir. Bu dönemde şişen göğüslerde çatlak oluşmaması için ılık bir duştan sonra nemlendirici kremlerle göğüslere masaj yapılmalıdır. Aksi halde göğüslerde çirkin bir görüntü oluşturan çatlaklar oluşabilir. Göğüs sarkmalarını engellemek için göğüsler günde iki defa soğuk suyla yıkanmalıdır.

Hamilelikte bakım Hamilelikte bakım

Karın çizgisinin yerleşip iz bırakmasını en aza indirmek ve kalçalara gerekli özeni göstermek için bu bölgeler badem yağıyla her gün ovulmalıdır. Cildin sağlıklı bir şekilde nefes alması hamilelik döneminde her zaman olduğundan daha önemlidir. Bu yüzden bu dönemde yatmadan önce makyajınızı mutlaka temizlemeli, yüzünüze ve ellerinize besleyici krem sürmelisiniz.

Hamilelikte bakım Hamilelikte bakım