1_dHamileler için sürekli üretilen hurafeler, hamile olan kadınları etkileyerek yanlışlıkların yapılmasına sebep olmaktadır veya hamileleri huzursuz etmektedir.

Birçok kadın hamilelikleriyle ilgili bazı durumları doğru sanmaktadır fakat o durumlar tamamen hurafe sayılır. Bu durumlardan bazıları bilimsel olarak kanıtlanmıştır. İşte hamilelik ile ilgili yanlış bildiğiniz 7 şey!

1- GRİP AŞISI YAPTIRMAK HAMİLELERE ZARAR VERİR

Hayır, grip aşısı anne adayının ve bebeğinin hastalıklardan korunmasına yardımcı oluyor. Doktor gözetimi altında, doktor tavsiyelerine uyarak grip aşısı yaptırmanızın hiçbir sakıncası yoktur. Unutmayın ki hamilelik döneminde grip çok ağır geçebilir ve hamileler birçok insandan daha fazla gripten etkilenirler.

2- BALIK YEMEK BEBEĞE ZARAR VERİR

Balık yemek aksine bebek için çok faydalıdır. Haftada iki porsiyon balık yemenizde hiçbir sakınca yoktur. Balık tüketmek bebeğinizin gelişimi ve göz sağlığı için oldukça fayda sağlar. Somon veya ton balıkları özellikle tüketmeniz gereken balıklardır.

3- HAMİLELER İKİ KİŞİLİK YEMEK YEMELİ

Bebek için fazla protein ve vitamin almalısınız fakat iki kişilik yemeniz bebeğinize ileride obezite sorunlarının ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bebeğinizin gelişimi için bir bardak süt ve bol yeşillikli beyaz peynirli sandviç fazladan almanız her şeyi karşılar.