22 hafta hamile anne blog yazıları 22 hafta hamilelik hamilelik 22 hafta 22 hafta hamilelik uzman tv 22 hafta gebelik hamilelik hesaplama 22 hafta hamilelik uzmantv 22 hafta hamilelik kaç aydır


Fetüsteki değişiklikler:

Bebeğin beyin zarı şekillenmeye başlar; daha önce dümdüzdü. Bu haftadan itibaren elini ağzına götürebilir, bacaklarını tutabilir. Bunlar, onun için doğum sonrasında da devam edecek hareketlerdir. Üreme sistemindeki gelişim devam ediyor. Bebeğiniz kızsa yumurtalıkları ve rahmi olması gereken yerde. Erkekse testisleri neredeyse işe yarar halde.

Gebelikte 22. hafta Gebelikte 22. hafta

Annedeki değişiklikler:

Dengenizi sağlamakta güçlük yaşayabilirsiniz. Oturduğunuzda dizleriniz kalça seviyenizden yüksek olsun destek olarak bir tabure veya benzeri bir eşya kullanın. Vücudunuzun ağırlık merkezi sürekli olarak değiştiğinden bel kemikleri de buna uyum sağlarken biraz zorlanır. Kamburunuz çıkmadan karnınızı rahatça taşıyabileceğiniz en iyi duruş pozisyonunu belirleyin. Beliniz için topuksuz ayakkabılardan ziyade alçak topuklu ayakkabıları tercih edin. Bu haftanın sonunda bebeğinizin ağırlığı 450 gr, boyu ise 29 cm'dir.

Gebelikte 22. hafta Gebelikte 22. hafta