Gebeliğin ortası geldiğinde parlak saçlar, kırmızı yanaklar, pürüzsüz bir cilt daha da güzel görünümünüzde rol oynayacaktır. Hormonlardaki artış sizde fiziksel değişikliklere yol açacaktır. Kendinizi güzel hissetmediğiniz zamanlar sıkça olacaktır. Ancak sizi üzen olumsuz değişikliklerin çoğu doğumdan sonra yok olacaktır.

Gebelikte saç bakımı

Gür ve parlak saçlar gebeliğin size bağladığı olumlu şeylerden biridir. Bununla birlikte gebelikte saçlar her zaman güzelleşmeyebilir. Gebelik öncesi özelliklere aşırı yağlanabilir, kırılabilir, daha kuru görülebilir. Olağandan daha çok dökülebilir, Yüz ve vücuttaki tüyler daha da belirgin hale gelebilir. Ne Yapmalı? Cildinizi iyice temizlemeli, kuru ise kuruyan bölgeyi nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz. Ayrıca yıkanırken küvetinize banyo yağı katabilirsiniz.

Gebelikte güzellik ve bakım Gebelikte güzellik ve bakım

Gebelikte koyulaşan cilt rengi

Gebelikte cilt renginde koyulaşma görünmesi normaldir. Benler yara izleri doğum lekeleri genellikle gebelikten büyüyüp koyulaşabilir. Göbek altından aşağıya doğru kahverengi bir çizgi belirebilir. Yüzünüzün ve vücudunuzun belirli yerlerinde kelebek biçimde gebelik maskesi denen kahverengi bir leke oluşabilir. Bu doğumdan sonra tümüyle gideceği için kaygılanmanıza gerek yoktur. Ne yapmalı? Fazla güneş ışığından sakınmalısınız. Güneşe karşı koruyucu krem, güneş gözlüğü kullanabilirsiniz. Gebelik maskesini kozmetik ürünleriyle yok edemezsiniz.

Gebelikte güzellik ve bakım Gebelikte güzellik ve bakım

Gebelikte tırnak kırılması

Gebelik süresince tırnaklar, diğer zamanlarda olduğundan daha kolay kırılabilir. Ne yapmalı? Ev yada bahçe işlerinde eldiven kullanmalısınız.

Gebelikte güzellik ve bakım Gebelikte güzellik ve bakım