en pahalı barbie, en pahalı barbie evi, dünyanın en pahalı barbie’si, dünyadaki en pahalı barbie


Barbie’nin 1959 yılında ilk oyuncak mağazaları açıldığından bu yana, erkek arkadaşı Ken, kardeşleri Skipper, Todd, Stacie ve farklı ırklardan olan çok sayıda arkadaşları da dahil olmak üzere yüzlerce bebek çeşidi var. Oyuncak bebek denince akla gelen ilk markadır Barbie. Oyuncak endüstrisi teknolojinin imkanlarından yararlanarak, hayale sığmayacak oyuncaklar tasarlıyor. Fakat Barbie’nin yeri her zaman aşka olmuştur.

Barbie bebeği ve aksesuarını değerli yapan şeyler nelerdir? İlk olarak tabi ki bebeğin üretildiği yıl gelir. Özellikle nadir bulunan Barbie’ler oldukça değerli olabiliyor. Diğer değişkenler ise bebeğin fiziksel durumu, saç rengi ve özelliği, göz rengi, göz kalemi, giyim gibi özellikleridir. En değerli Barbie’ler on binlerce dolara satılabilir. Aşağıdaki liste sadece özel üretim ya da bir kişinin sahip olduğu bebekleri ve aksesuarlarını bulacaksanız.

Genç kızlar için eğlenceli olacağını düşündüğümüz en güzel ve en pahalı 10 Barbie ve aksesuarları karşınızda:

10- Barbie Mila Manken (2010) 127.50 Dolar

Bu özel Barbie, Fashion Model koleksiyonunun bir parçasıdır ve ipek taş gövdeli bir “Gold Label” bebektir. Mila, Rusya kadın modasını taklit eder ve file çorap ile güzel geleneksel kırmızı bir elbise giyer. Mila, ipek giysileri ve taş vücudundan dolayı yetişkin koleksiyonculara pazarlanıyor. Elbiseye başka Barbie bebek sığmaz. Mila son zamanlarda 125 dolar üzerinde eBay’de satıldı.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

9- Bob Mackie İmparatoriçe Gelin Barbie (1992) 221.50 Dolar

Moda tasarımcısı Bob Mackie, İmparatoriçe Gelin serisinin 5.sini yaptı. Bebek, bir tül katmanlı etek ve incilerle süslendi. Ayrıca altın Fleur-de-lis deseni ile muhteşem fildişi brokar elbisesi giyen son gelin olarak kabul edildi. Barbie, yapay elmas taç ve incilerle bezenmiş boncuklu gerdanlık giydi. Bob Mackie İmparatoriçe Gelin Barbie’yi bulabilirseniz, en az 200 dolar ödemek için hazırlıklı olmalısınız.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

8- Tokidoki Dövmeli Barbie Bebek (2011) 256 Dolar

Tokidoki Barbie bebek, muhtemelen Amerika’nın en favori sarışını ve Mattel’ın en tartışmalı varyasyonlarından biriydi. Bebek uzun sarı saçlardan ziyade kısa pembe saçlara sahiptir. Bu güzel bebek; taytı, kafatası içeren tişörtü ile oldukça iyi görünüyor. Sınırlı sayıda üretilen Barbie, büyük talep olduğundan kısa sürede tükendi. Bugün, eBay üzerinden satılan bebeğe çok sayıda insan talip olmaktadır. 250 dolar ödeyerek bebeğe sahip olabilirsiniz.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

7- Live Action Christie Barbie Bebek (1971) 281 Dolar

Christie, 1968 yılında tanıtılan ilk Afro Amerikan Barbie bebek oldu. Bebeğin kendi gardırobu ilk defa bu Barbie için tasarlandı. Live Action Christie bebek, hareket edebilir özelliğe sahiptir. Bebeğin saçları zamanla kırmızıya döndüğünden, değeri saçlarının hala koyu olup olmadığına göre değişir.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

6- Barbie Sarı Metal Pudra Kutusu (1959) 330-1500 Dolar

Roman Holiday koleksiyonundan Barbie pudra kutusu bulursanız, kendinizi küçük bir altın madeni bulmuş sayabilirsiniz. Roman Holiday kutunun fiyatı durumuna bağlı olarak 330 ile 1500 dolar arasında değişir. Çok iyi durumdaki kutu yaklaşık 2.000 dolar üzerine de çıkabilir.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

5- Giyim ve Evcil Kitty Kapers (1972) 500 Dolar

Giyim ve Evcil Hayvan serisi benzer olarak 3 tane üretildi. 3 seriden herhangi biri son derece nadirdir ve genellikle pahalı fiyat etiketi ile satılır. Seri, 70’li yıllarda piyasaya sürüldü ve eski moda Barbie koleksiyonunun bir parçası olarak kabul edilir. Kitty Kapers bir sürümünün evcil hayvanı kedidir, diğer iki çeşidin hayvanı ise köpektir.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

4- Barbie, Ken, ve Midge Geçit Töreninde (1964) 500 Dolar

Koleksiyonda üç bebek vardır. Barbie ve Ken binbaşı gibi giyinmiş ve Midge de bir amigo olarak giyinmiştir. Her bebeğin yüzü klasik eski Barbie gibi görünüyor ve bebeklerin bacakları düzdür. Bu arada 3 bebeği bir arada bulmak oldukça zor. Koleksiyoncular genellikle bebekleri bireysel olarak satın almak zorunda kalıyor.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

3- Barbie Japon Kıyafeti (1967) 510 Dolar

Jackie Kennedy, 1960’larda dünyada birçok insan için bir moda ikonu oldu. Bu durum ünlü bebek Barbie’yi de etkiledi. Japon kıyafet, mor renktedir ve bir kep şapkayla tamamlanmıştır. Set, kutusunda yeni ise 510 doları aşan fiyatla satılabilir. Kıyafeti bu kadar değerli kılan şey, kıyafetin karmaşık tasarımı ve detaylarıdır.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

2- Pembe İhtişamlı Barbie (1997) 900 Dolar

JC Penney, 1996 ve 1997 yılında 749 ile 900 dolar civarında Pembe Splendor Barbie’yi sattı. Bebeğin elbisesi pembe satenden yapılmıştır ve etrafına 24 ayar altın ve hakiki Avusturya kristalleri işlenmiştir.

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie

1-Orijinal Barbie (1959) 27.450 Dolar

Hiçbir bebek atkuyruğu saçlı ve klasik siyah beyaz mayo giyen orijinal sarışın Barbie kadar değerli değildir. Bugünün bebek devrimini başlatan 1959 Barbie’dir. Yepyeni bir orijinal Barbie, açık artırmada 27.000 doların üzerinde satılmıştır. 1959 yılında üretimine başlanan bebek, bir ikon olarak hala dünyanın oyuncak sektöründe bir numaradır. Sanırım herhangi bir kız çocuğuna hangi oyuncağı istediğini sorsanız yanıtı bellidir. Bu yanıt artan oyun endüstrisi ile günümüzde belki değişmiştir. Fakat yine de Barbie bu işin uzmanıdır ve hiçbir zaman unutulmayacaktır, haksız mıyım?

En pahalı 10 Barbie En pahalı 10 Barbie