Kadınların en büyük korkularından biri doğumdan sonra eski vücutlarına, şekillerine kavuşamamak ve böylece eşlerinin ilgi ve arzusunu eskisi kadar çekememek olduğu biliniyor.

Bilinçli bir erkek bunu bilerek, eşine bu konularda destek olmalı, onun bu çekincelerinin yersiz olduğunu söyleyerek, ona karşı sevgi, ilgi ve isteğinin hiçbir şekilde azalmadığını ifade etmelidir. Çiftler yeniden seks yaşamlarına dönerken belli bir çekingenlik ve utangaçlık hissedebilirler. Bu durumda da erkek anlayışlı ve yol gösterici, yönlendirici olmalıdır.

Doğum sonrası baba Doğum sonrası baba

Karşılıklı oturup konuşmak, hem erkeklerin hem de kadınların endişelerini paylaşmak gerekiyor. Karşılıklı konuşma yaparken erkeklerin, en çok konuşma üslubuna dikkat etmesi gerekiyor. Anlayışlı, hoşgörülü ve her koşulda destek olduğunu hissettiren bir eş, depresyondaki bir anne için en iyi tedavi yöntemi olarak biliniyor.

Doğum sonrası baba Doğum sonrası baba

Hepsinden önemlisi de bebeğinizi dünyaya getiren eşinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve her koşulda ona destek olmaya hazır olduğunuzu hissettirmeli.

Doğum sonrası baba Doğum sonrası baba

Doğumun hemen ardından hassas olan kadınlar genelde kocalarından daha çok ilgi bekliyor. Bunun yanı sıra kocaların, eşlerine verecekleri destek çok büyük önem taşıyor. Fiziksel ve ruhsal olarak bu dönemde daha çok ilgi bekleyen kadınlara, eşleri bekledikleri desteği göstermeleri öneriliyor.

Doğum sonrası baba Doğum sonrası baba