Doğuma sayılı günler kaldı. Minik bebeğinizin odasını kıyafetlerini, oyuncaklarını hatta belki minik ayakkabılarını bile hazırladınız? Peki, bugün doğuma gidecek olsanız hastane çantanız hazır mı?

Doğum çantanızı hazırlamadan önce doğum yapacağız hastanenin sizin ve bebeğiniz için ne sağlayacağını önceden öğrenin ki valizinizde gereksiz yer kaplayacak eşyaları almak zorunda kalmayın. Doğum çantanızı hem bebeğiniz hem de kendiniz için ayrı olarak hazırlamanız ihtiyacınız olan şeyleri kolaylıkla bulmanıza yardımcı olacaktır.

Doğum çantası Doğum çantası

Kendi çantanıza koyacağınız malzemeler

Gecelik ya da pijama (Emzireceğiniz için önden düğmeli olanları tercih edin.) Sabahlık, Çorap, Terlik İç çamaşırı, Temiz havlu Kişisel temizlik ürünleri (diş fırçası, diş macunu, havlu, toka, tarak, deodorant, kolonya, vs.), bol miktarda Hijyenik ped Emzirme sütyeni, Meme bakım ürünleri (krem,ped,mendil) Mendil veya peçete Emziren annelere özel üretilmiş sütlü içecek ya da çay

Doğum çantası Doğum çantası

Bebeğinizin çantasına koyacağınız malzemeler

Çorap Bere Eldiven Yenidoğan ıslak mendili Yenidoğan bebek bezi Pamuklu mendil Battaniye Banyo havlusu Salya için omuz örtüsü Biberon Önlük Yelek

Doğum çantası Doğum çantası

Tüm bu eşyaların yanında güzel anılarınızı kaydetmek ve ölümsüzleştirmek için;

Kamera Anı defteri Ses kayıt cihazı fotoğraf makinesi NOT: Eve dönüş için ana kucağı ya da araba koltuğunu da unutmayın.

Doğum çantası Doğum çantası