Çocuğunuzun gönlünü almayı başaracak çocuk dostu mekanlar…

HelloKitty

Renkli dekorasyonu ve içerisindeki HelloKitty karakterlerinden oluşan ürünleriyle bir tek çocukların değil, büyüklerinde aklını kaybedeceği kadar güzel olan HelloKitty World’ün bir de emzirme alanı bulunuyor. Burada ister çocuğunuzla alışveriş yapın, isterseniz cafe bölümünden bir şeyler yiyin. Ama özellikle kız çocuğun sahipseniz, muhakkak bir uğrayın.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Develi

Kebabın iddialı ismi Develi, enfes lezzetler sunarken çocuklu aileleri unutmuyor. Develi Ataşehir’de, 120 m2'lik bir çocuk odası yer alıyor. Özel eğitimli bir ekibin görev aldığı bu alanda oyun parkı, her yaşa uygun oyuncak mevcut.Bunun yanı sıra bebek emzirme odaları da mevcut.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Beluga:

Adını, siyah havyarın en nadir ve pahalı cinslerinden biri olan Beluga’dan alan BelugaFishGourmet de favori balık adreslerinden biri. Bunda şüphesiz; aydınlık, yüksek tavanlı, ferah çocuk odasının ve alt değiştirme alanında mevcut olmasının payı çok büyük.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Sahan Vega

Lezzetli kebaplarıyla Ataşehirlilerin kalbini fetheden Sahan Vega, çocuklara sundukları ayrıcalıklarıyla da farkını koruyor. Başlı başına nefes kesen çocuk odası içinde, ölçüleri çocuklara göre uyarlanan profesyonel bir mutfak kurulmuş. Çocuklar sebze ve meyvelerin yıkanıp ayıklanmasına kadar her türlü işlemi, şeflerin gözetiminde yapıyor, pişirme aşamasına gelindiğinde hazırladıklarını şeflere teslim ederek pişmesini bekliyorlar. Çocukların yoğun ilgi gösterdiği bu mutfak sayesinde aileler keyifli vakit geçirirken çocukları da kendi elleriyle hazırladıkları sağlıklı yemekleri tüketiyor. Ayrıca çocuk tuvaleti, bebek emzirme ve alt değiştirme alanları da bulunuyor.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Brasserie Polonez:

Şarküteri ürünleri ve et seçenekleri nedeniyle Cadde’de tercih sebebi olan Brasserie Polonez’in çocuklu ailelerden de oldukça fazla müdavimi var. Ayrıca özel olarak hazırladıkları bebek bakım odasında da alt değiştirme alanı ve emzirme alanı mevcut.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Zamane Kahvesi

Keyifli günlerin popüler adresi olan Zamane Kahvesi çocuk dostu mekanlar arasında yer alıyor. Yeşillikli bahçesi sayesinde çocukların rahat rahat oynayacakları alanları mevcut. Tuvalet alanında bulunan alt değiştirme alanı sayesinde de çocuğunuzun bezini değiştirirken sıkıntı yaşamaktan kurtuluyorsunuz.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

NumNum

Şık ve eğlenceli NumNum menüsünün kahraman kargası çocuklar için de birbirinden güzel çocuk menüleri sunuyor. Ayrıca yemek boyunca sıkılmamaları için renkli boyama kalemleri ve boyama kağıtları imkanı sunan mekan, yemekten sonra birbirinden lezzetli tatlı menüsüyle de çocuklara da hitap ediyor.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Fotini Cafe

Geçtiğimiz sene içerisine açılan Fotini Cafe rahatlatıcı iç mekan tasarımı ile tamamlanmış olan kafe; vejetaryen menüsü, organik ürünleri ve çocuk oyun alanı ile farklı bir yaklaşıma sahip. Mekanda hem çocuklarınıza sağlıklı yiyecekler yedirebiliyorsunuz hem de 0-3 yaş arası için dekore edilmiş özel çocuk odasında çocuklarınız ev güvenliğinde oyun oynayabiliyor.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar

Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus

Boğazda balık keyfini tahtından eden Yeniköy Kaşıbeyaz Bosphorus, çocuklu konuklarının daha keyifli vakit geçirebilmeleri için özel bir çocuk oyun alanı yarattı. Yeniköy KaşıbeyazBosphorus’un 3. katında yer alan çocuk oyun alanında çocukların keyifli vakit geçirebilmeleri için A’dan Z’ye her şey düşünülmüş 1-5 yaş grubu çocuklar için müzikli eğitici kitaplar, 1-8 yaş grubu için yaratıcı hobi enstrümanlar, oyun tüneli… Anne-babaları 180 derecelik boğaz manzarasıyla Kaşıbeyaz’ın doyumsuz lezzetlerinin tadına bakarken, çocukları da çocuk oyun alanında artık istedikleri gibi vakit geçirebilecek. Çocukların ister oyun alanında ister anne-babalarının yanında daha eğlenceli vakit geçirebilmeleri için Yeniköy KaşıbeyazBosphorus’daiPad’ler de bulunuyor.iPad’lerin hepsine ise çocukların yaş grubuna uygun eğitici oyunlar sunuyor.

Çocuk dostu mekanlar Çocuk dostu mekanlar