Çocukların mizah anlayışı farklı yaşlarda farklı seviyelerde olur. Çoğu farkına varmasa da, ilköğretimin ilk yıllarında mizahla ilgili bir anlayış geliştirmeye başlarlar. Sizin yöntemlerinizi kullanmıyor olabilirler, ama bu aşamaya geldiklerinde belirli bir mizah yapma yeteneği kazanırlar.

Çocuklarda mizaç Çocuklarda mizaç

Eğer siz alaycı ve iğneleyici espriler yapıyorsanız ya da birbirleriyle dalga geçmeleri için başkalarını dürtmeyi seviyorsanız, muhtemelen çocuğunuz da bu yöntemleri benimseyecek ve hatta kendi kendine yapmaya başlayacaktır. Esprilerin nasıl karşılık bulacağını, zaten başkaları üzerinde deneyerek kendisi anlayacaktır. Ancak bu tür espriler yanlış yorumlanabileceği için çocuğunuz kendisini alay edilmiş ve yalnız hissedebilir. Hatta espri yapmaktan bile kaçınmaya başlayabilir.

Çocuklarda mizaç Çocuklarda mizaç

Çocuğunuza kendisine gülmeyi öğretmek de her koşulda faydalıdır. Açıkçası kimse sürekli bir şaka malzemesi olmayı istemez, ama diğer insanlarla ilişki kurmak istiyorsak, aradaki sınırları aşabilmenin bir yolu da kendini çok fazla ciddiye almamaktan geçer.

Çocuklarda mizaç Çocuklarda mizaç