çocuğunuzun boyu kaç olacak, çocuğunuzun boyu kaç olacak hesaplama, çocuğunuzun boyu kaç cm olacak, çocuğum kaç cm olacak, bebeğim kaç cm olacak, çocuğum ilerde kaç cm olacak, çocuğumun boyu kaç cm olacak, çocuğum büyüyünce boyu kaç cm olacak


Bebek anne karnına düştüğü andan itibaren tüm aile fertlerini tatlı bir telaş sarar. Odasının renginden kime benzeyeceğine varana kadar her şey en ince detayına kadar düşünülür. Doğduktan sonra da bu ileriye dönük merakların sonu bir türlü gelmez. “Hangi üniversiteye gidecek, hangi mesleği seçecek,kiminle evlenecek, boyu uzun mu olacak kısa mı?” gibi binlerce soru döner durur kafalarda.

Bebek büyüyüp bir yetişkin olmadan bu soruların cevaplarını vermenin bir yolu yok elbette ancak bebeğinizin büyüyüp bir yetişkin olduğunda boyunun ortalama olarak ne kadar olacağını hesaplayabilirsiniz.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Süha Ünüvar çocuklarınızın erişkinlik döneminde boylarının ne kadar olacağına dair bir hesaplama formülünün olduğunu ancak bu değerlerin yanılma payının bulunduğu ve kabaca bir fikir verebileceğini belirtiyor.

İşte çocuğunuzun yetişkin olduğunda boyunun ne kadar olacağını hesaplayacağınız o formül:

Kız çocuklarının boyu nasıl hesaplanır?

Formül: Annenin boyu + babanın boyu/ 2 - 6 Örneğin; annenin boyu 165 cm, babanın boyu ise 175 cm Kız çocuğunun “hedef boyu” 164 cm’dir. (165+175/2-6)

Çocuk boyunu hesaplama Çocuk boyunu hesaplama

Erkek çocuklarının boyu nasıl hesaplanır?

Formül: Annenin boyu + babanın boyu/ 2 + 6 Örneğin; annenin boyu 165 cm, babanın boyu ise 175 cm Erkek çocuğunun “hedef boyu” 176 cm’dir. (165+175/2+6) Önemli notlar Bu değerlerin yanılma payı olduğu ve bu konu hakkında kabaca fikir verdiği unutulmamalıdır. Çocuklarınızın büyüme ve gelişimi konusunda bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka çocuğunuzu takip eden doktoruna ya da aile hekimine danışınız.

Çocuk boyunu hesaplama Çocuk boyunu hesaplama