Koç baba 21 Mart-20 Nisan

Koçlar hükmetme huyu sayesinde ileriki yaşlarında çocuklarının hayatına çok müdahale etseler de, sıcak ve eğlendirici babalardır. Çocuklarıyla arkadaş gibigezip tozmayı, eğlenmeyi sever. Bebeğiniz için isteyebileceğiniz müşfik, gururlu, sıcak baba koçtur.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Boğa burcu baba 21 Nisan-21 Mayıs

Boğa burcu erkekleri büyük ihtimalle erkek çocuk sahibi olmak isteyecektir. Ama kız çocuklarını da özel bir şefkatle koruyarak sevecektir. Onlar sevecen, sıcak,sempatik ve sabırlı babalardır. Çocukları için rahat bir gelecek hazırlamak isteyecektirler. Sadece madde olarak fedakarlıkla kalmayıp zamanını, sevgisini ve ilgisini deçocuklarına adayacak yine de sıkı disiplin uygulama tarzından taviz vermeyecektir. Hele boğa öfkesinin alevlendiği anlarda öfkesi dinene kadar dikkatli olun.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

İkizler burcu baba 22 Mayıs-21 Haziran

Disiplinci bir baba değildir ama çocuklarla arası iyidir. Baskı yapmadan, arkadaş ve sırdaş olmayı bilen bir babadır. Kendi rutin bir yaşamdan hoşlanmadığıiçin çocukları ile ilişkileri de eğlenceli ve neşelidir. Bir gün eleştirdiği bir durumu başka bir gün takdir edebilir. Belki bu tezatlar çocukların kafasını karıştıracaktır amaceza uygulamayı sevmeyen, eğlenceyi, macerayı seven bu baba çocukların hoşuna gidecektir. Tabii bazen verdiği sözleri değişken karakteri sebebiylehatırlamayacaktır. Bu da verdiği sözleri tutmamasına sebep olacaktır. Çocuklar faaliyetlerine engel olmaz, ayağına dolanmazlarsa bu onu daha memnun edecektir.Bilinçli bir şekilde gayret edip çocuklara sevgisini göstermeye dikkat etmeli, yoksa tipik ikizler soğukluğu çocukları sevildiklerini düşünmekten alıkoyacaktır.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Yengeç burcu baba 22 Haziran-23 Temmuz

Sabırlı yapıları nedeniyle mükemmel baba olurlar. Çocuklarının bütün problemleriyle yakından ilgili olacaktır. Yengeçler sevdiklerinin kendilerine dayanmadanayakta durduklarını gördüklerinde diğer burçların aksine hüzünlenirler. Çünkü o dayanak olma işini mutlulukla yapmaktadır, bu görevin bitmesi onu yalnızlaştırır,sevdiklerini kaybettiği andaki gibi hırçınlaşır, o aksi yengeç olur. Onun çocuklarının büyüdüğünü kavrayabilmesi zordur ama imkansız değildir. Mükemmel babayengeç, çocuklarına karşı çok hassas davranacak, onlarla çocukluklarını paylaşacaktır.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Aslan burcu baba 24 Temmuz-23 Ağustos

Aslanlar geniş aileleri sevmezler, ya hiç çocukları yoktur ya da tek çocuğu vardır. Sıcak, hoşgörülü mükemmel babalardır oysa. Terbiye konusunda uzunkonferanslar verebilir ve çocuğu yola getirmek için ısrarlı davranabilir. Ama sonunda istediği saygıyı elde eder. Belki çocuklar babalarının kendini beğenmesi, herzaman haklı olması gibi huylarından nefret edebilir. Ve bu aranın gerilmesine sebep olabilir ama aslanın gururu kırılmadığı sürece herşey kolaylıkla halledilecektir.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Başak burcu baba 24 Ağustos-23 Eylül

Başaklar baba olmak için deli divane olmazlar. Küçük bir aileleri olmasını isterler. Çocukları olunca çocuklarına çok düşkün olurlar. Sorumluluklarını ihmaletmez. Zeki ve kültürlü bir baba olarak, çocuklarının dersleriyle öğrenim hayatları boyunca yakından ilgilenir. Düzenli ve disiplinli çocuklar yetiştirme arzusundadır.Muhtemelen çocukların daha küçük yaşta bir kütüphaneleri olacaktır. Çocuklarını pek şımartmazlar. Eleştiriye meyilli oluşu bazen çocuklarda olumsuz etkileryapabilir. Üstelik başak sevgisini göstermede de pek başarılı değildir. Bunun için özel bir gayret sarf etmesi gerekir.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Terazi burcu baba 24 Eylül-22 Ekim

Sakin ve adaletli bir babadır. Çocuklarınız da babalarının çekiciliğine kapılacaklar, tartışmalarından nefret edeceklerdir. Terazi erkeği dört gözle çocuğuolmasını beklemez. Ama çocukları olduktan sonra çocuklarına deli gibi düşkün bir baba olacaktır. Ama bu sevgi hiçbir zaman eşine duyduğu aşkın yerinialmayacaktır. Teraziler için önce eş sonra çocuklar gelir.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Akrep burcu baba 23 Ekim-22 Kasım

Sert bir baba, tembelliği affetmez. Çocuklar sahip olduklarının değerini bilmek zorunda. Otoriter olması çocukları tarafından hoş karşılanmasa da oçocuklarını düşündüğü için böyle davranmaktadır. Çocukları kendi ayakları üzerinde durmayı öğreneceklerdir. Nazik, müşfik ve komik olabilir ama emredicitavırlarından vazgeçmez. Eğer duygusal çocukları varsa onlar için kırıcı olabilecek bu durum çocukların içe kapanmalarına ve psikolojik sorunları olmasına sebepolabilir. Ona usulünce çocukların durumu anlatılmalı ve hareketlerinde daha yumuşak olması istenmeli.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Yay burcu baba 23 Kasım-22 Aralık

Erkek çocuklarına daha yakınlık hissederler. Çocuklar büyükken daha rahat iletişim kurarlar. Daha çok bir arkadaş olacaktır, dışarıdaki özgür yaşamınıonlarla paylaşacak ve yalnız kalmak istediklerinde bile yalnız bırakmayacaktır. Çocukların sırlarını merak edip, inceleyeceklerdir. Çocuklar kaçamak yaptığındasinirlenmek yerine bu durum onları eğlendirecektir.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Oğlak burcu baba 23 Aralık-20 Ocak

O tam bir babadır. Saygı ve itaat bekleyecek, karşılığında fedakar ve dürüst olacaktır. Onlar çocuklarını şımartmazlar gerektiğinde cezalandırmayı bilirler.Çocukların görevlerini yapıp yapmadıklarına dikkat edecektir ama onların faaliyetlerine de izin verecektir. Hatta oğlaklar dede olduklarında çok genç görünmeleri vehissetmeleri sayesinde torunlarıyla da iyi irtibat içinde olurlar. Çocuklarının da kendi gibi güvenilir olmasını isterler.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Kova burcu baba 21 Ocak-19 Şubat

İyi bir dinleyicidir. Çocuklarının problemleri ne kadar çocuksu ve hayal ürünü olursa olsun onlarla ilgilenecektir. Çocukların matematik dersleriyle başlarıbelada olmayacaktır muhtemelen çünkü problemleri çözecek bir babaları olacak.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar

Balık burcu baba 20 Şubat-20 Mart

Hayalci ve masalcı bir baba çocukların hoşuna gidecektir. Üstelik bu baba oyun oynamayı da çok seviyor. Sakin ve paylaşmayı bilen yapısı onu çocuklar için her şeyden önce iyi bir arkadaş kılacaktır.Anneleri cezalandırmaya hazırlanırken o çocukların dertlerini dinleyip çözüm bulmaya hazırlanacaktır.Gezmeler, kültürel faaliyetler, spor eğlenmek için ne varsa çocukları ile birlikte denemekten kaçmayacaktır.

Burçlara göre babalar Burçlara göre babalar