İtalyan uzmanların yaptığı araştırmaya göre bebekler uykuları sırasında da bilgileri depoluyor ve öğreniyorlar!

İtalyan La Stampa gazetesinde çıkan habere göre, Florida Üniversitesi bilim adamlarının yeni doğmuş 26 bebek üzerinde yaptığı araştırma, günde ortalama 18 saat uyuyan yeni doğmuş bebeklerin, uykularında bile bilgileri bir sünger gibi emdiklerini ortaya koydu.

Bebek uykusu Bebek uykusu

1-2 günlük bebeklerin göz kapaklarına, onlar uyurken bir ses eşliğinde bir miktar hava üflenen araştırmada, yaklaşık 20 dakika sonra 26 bebekten 24'ünün sadece sesi duyduklarında gözlerini kırpıştırdıkları gözlemlendi. Bu sırada bebeklerin beyin dalgalarında da değişiklikler olduğunu tespit eden bilim adamları, uykuda öğrenmenin yeni doğmuş bebeklere özgü olduğuna, yetişkinlerin böyle bir yeteneğinin olmadığına dikkat çekti.

Bebek uykusu Bebek uykusu

Uzmanlar bu nedenle sağlıklı bir uykunun büyük önem arz ettiği kanısında. Uykusu bölünen bebeklerde huzursuzluk ve yorgunluk görülebilir. Bebeğinizin iyi uyuması ise bebek bezi seçiminden beslenmesine kadar pek çok konuya bağlıdır.

Bebek uykusu Bebek uykusu

Bebeğinizin uykusuyla ilgili annelerimizin merak ettiği o kadar çok şey var ki, biz de araştırdığımızda çok şaşırdık. BebekSayfasi.Com olarak annelerimize bebek gelişimi’nin önemli bir parçası olan bebek uykusunu kapsamlı olarak bebek uyku sayfamızda sunuyoruz.