07_How_to_Dress_an_Infant_Baby_Care_xxxlarge
Rahat giyilebilir bebek kıyafetlerini tercih edin

Bazı durumlarda sorun olmazken bazen tam bir kriz yaratabilen kıyafet değişimi çoğu zaman anne – babaların sinirlenmesi ve kontrolü ele geçirmesiyle, çocuğun ise ağlamasıyla veya suratının asılmasıyla sonuçlanmaktadır.

Bu yazıda, evde yaşanan giyinme krizlerine değinecek ve bu konuda hayatınızı kolaylaştıracağını düşündüğüm birkaç öneri paylaşacağım.

* Kıyafetlerini kendisinin seçmesine izin verin: Böylece giyinme faaliyeti çoğu çocuk için zoraki bir eylem olmaktan çıkıp, kendi söz sahibi olduğu bir iş haline gelir. Burada dikkat edilecek nokta, kıyafet seçeneklerinin ona sunulmasından önce, sizin onayınızdan geçmiş olmasıdır.

* Sohbet edin: Çocuğunuzu giydirirken, gün içinde yapacağı aktivitelerden ya da dışarıda öten kuştan bahsedin. Böylece sizin onunla ilgileniyor olmanızın verdiği keyifle dikkati dağılacak, giyinme sürecinin daha çabuk sonuçlanması sağlanacaktır.

* Rahat giyilebilir kıyafetleri tercih edin: Böylece hem giyinme işlemi kolaylaşacak hem de çocuğunuz kendi giyinmek istediğinde daha kısa sürede başarıya ulaşacaktır.

* Giydirirken eline oyalanacak bir şeyler verin: Her sabah siz çocuğunuzu giydirirken o da küçük bebeğini giydirirse, giyinme seremonisi daha kolay ve keyifli geçebilir. Çocuğunuzun bebeğine ya da oyuncak ayısına aldığınız basit kıyafetleri giydirmesi, giyinme sırasında size daha az tepki vermesini sağlayacaktır.