bebek-banyosu-featured1
Bebeğinizi bir dakikalığına bile olsa asla banyoda yalnız bırakmayın.

Banyo, bebekler için hem bir ihtiyaç hem de sizinle keyifli vakit geçirmesi ve rahatlaması için bir fırsat… Ancak bebeğinizi yıkarken aklınızdan çıkarmamanız gereken güvenlik ile ilgili önemli noktalar var. İşte sizin için hazırladığımız 10 adımlık listemiz…

1- Bebeğinizi bir dakikalığına bile olsa asla banyoda yalnız bırakmayın. Bu nedenle şampuan, havlu, sabun gibi ihtiyacınız olan tüm malzemeleri önceden hazırlayın ve yakınınızda bulundurun. Eğer telefon ya da kapı çalarsa ve mutlaka açmanız gerekiyorsa bebeğinizi de havluya sarıp yanınıza alın, yalnız bırakmayın.
2- Banyonun ya da bebeğinize banyo yaptırdığınız odanın kapısını kapalı tutun. Çok az da olsa hava esintisi üşümesine neden olabilir. Banyo yaptığı yerin sıcaklığı ise 22-24 derece arası olabilir. Banyo suyunun sıcaklığı ise 36-38 derece civarında olmalı.

Ayağa kalkabilir dikkat!

3- Bebeğinizi küvette yıkıyorsanız musluk açıkken küvete yerleştirmeyin. Musluktan akan suyun sıcaklığı aniden soğuyabilir ya da çok sıcak olabilir.
4- Yürümeye başlamış, ayağa kalkabilen bir bebeğiniz varsa duş aldığı yerde kaymaması için küvetin ya da duş teknesinin altına kaydırmayan bir koruyucu yerleştirin.