Eğer siz veya yakınlarınız yakında eski sevgiliniz olacak kişinin şiddet eğilimli olabileceğinden şüpheleniyorsanız bu önlemleri okuyun.

Evliliğinizi bitirmeden önce bunu bir yakınınıza/arkadaşınıza söyleyin. Eğer tek başınıza yaşamaya karar verdiyseniz ve yaşayacağınız evin anahtarı eski eşinizde varsa, bir süre o evde değil, güvenebileceğiniz bir yakınınızın evinde kalın.

Boşanma Boşanma

İlk fırsatta evin anahtarlarını ve kilidi değiştirin. Ailenizi, yakın arkadaşlarınızı ve iş yerinizdekileri onunla konuşmamaları için uyarın. Sorunlarınızı konuşarak çözemiyorsanız artık, belki çözülür umuduyla yeniden konuşmayı denemeyin artık. Şiddeti önleyebilecek sihirli bir senaryo ne yazık ki yok. Bu nedenle ayrılırken, ayrılma ndenlerinizi sadece bir kere anlatın, kısa ve öz olun.

Boşanma Boşanma

Günlük rutininizi değiştirin. Eskiden birlikte gittiğiniz yerlere gitmeyn kesin. Sosyal paylaşım sitelerindeki porfilinizi özel yapın ve bütün şisrelerinizi değiştirin. Eğer "ayrılmak istediğiniz eşin" ayrılık fikrini kabul etmeyi reddediyorsa bir avukata veya polise başvurun.

Boşanma Boşanma