bebek, bebek isimleri, bebekler, bebek arabası, bebek yelekleri, bebek odası, bebek giyim, bebek battaniyesi


Tek başına çocuk bakmak zorunda kalanların işi gerçekten çok zor ancak annelerin hayatını kolaylaştıran birçok ürün onların da imdadına yetişiyor.

Alt değiştirme masası

Birçok yeni anne için bebek bakımında en zor işlerden biri alt değiştirme zamanı. Haklısınız biraz pis bir iş olmakla birlikte gerekli tüm malzemeleri elinizin altında tutabilirseniz saniyeler içinde bu işi halledebilirsiniz. Alt değiştirme minderi, bezleri, pişik kremi, ıslak mendili gibi tüm malzemeleri bir arada tutabileceğiniz bir alt değiştirme seti hayatınızı feci halde kolaylaştıracaktır.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Ateş ölçer emzik

Bebekler hasta olduklarında daha huysuz oldukları için ilaç verirken ya da ateşini ölçerken sorun çıkartabiliyorlar. Kol altından ölçüm yapmak ya da dijital ateş ölçerleri kulaklarına yaklaştırmak bile onları huzursuz edebilir. Bu yüzden ateş ölçmenin en pratik yollarından biri bu emziklerdir.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Emzirme yastığı

Uzmanlar hep söylüyor emzirme zamanında annenin ve bebeğinin sessiz ve huzurlu bir ortamda rahat bir şekilde emzirmesi gerektiğini. Emzirirken annenin sırtını ve kollarını destekleyen bu emzirme minderleri de ergonamik yapısı nedeniyle süper rahatlık sağlıyor. Emzirmedim ama bizzat denedim, içinde rahatlıktan uyuyakalabilirsiniz.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Uçak geliyor kaşığı

Tahminime göre üretim amacı iştahsız çocukları cezbetmek olan bu kaşık belki yemek zamanını biraz olsun renklendirebilir ama siz siz olun iştahsız çocuğunuza yemek yedireceğim diye yemek zamanını oyun alanına çevirmeyin. Çünkü bir kere elinizi verdiğinizde kolunuzu kaptıracaksınız ve artık yemek zamanı sizin için bir savaş alanına dönüşecektir. Benden söylemesi...

Anne ve bebek için pratik ürünler

Derin banyo küveti

Özellikle yeni doğan bebekleri yıkamak tüm yeni anneleri biraz tedirgin eder. Mutlaka birinin yardımına ihtiyaç duyarlar. Biri bebeği tutarken bir diğer kişinin su döküp bebeğin kafasını ve vücudunu şampuanlaması gerekir. Ancak resimdeki gibi bir küvette biraz ele avuca gelmeye başlayan bir bebeği tek başınıza da rahatlıkla yıkayabilirsiniz.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Banyo şapkası

Bebekler genelde banyoyu severler ama kafalarına ve yüzüne gelen sudan rahatsız olurlar. İşte resimdeki gibi bu amaç için üretilmiş bir banyo şapkası aldığınızda artık banyo vakti ikiniz için de daha keyifli hale gelecektir.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Bisikletli veya kaykaylı bebek arabası

Ülkemiz için çok Avrupai kaçabilir belki ama özellikle büyük sitelerin yürüyüş yollarında ya da büyük parklarda ççocuğunuz ile birlikte güzel havaların tadını bu şekilde çıkarabilirsiniz. Bisiklet ya da kaykay kullanmayı çok iyi bilmiyorsanız hiç riske girmeyin sadece resimlere bakıp hayal kurun lütfen :)

Anne ve bebek için pratik ürünler

İlaç emziği

Şurup ve ilaç almayı reddeden inatçı bir velediniz varsa bu emzik ve ilaç kaşığı işinize yarayabilir. Ancak uyarırım bir müddet sonra o emziğin içinde ilaç olduğunu anlayıp onu da almayı reddedecektir. O nedenle farklı türevlerini denemeniz gerekebilir.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Biberon tutucu

Bu biberon tutucular ile henüz kavrama yeteneği pek gelişmemiş bebeğinize biberonunu verdiğinizde bitirene kalar tutmak zorunda kalmıyorsunuz. Pusetine takabileceğiniz bu aparat, biberonu sizin ya da bebeğinizin yerine tutuyor. Ama yine de bebeğinize biberonu bu şekilde verdiğinizde gözünüzü üzerinden ayırmayın. Bu sadece kollarınız rahat etsin diye icat edilmiş. Gözlerinizi ancak o uyurken dinlendirebilirsiniz :)

Anne ve bebek için pratik ürünler

El şeklinde uyuma yastığı

Tabii ki hiçbir el anne eli gibi sıcak ve sakinleştirici etkiye sahip olamaz ama sizin de bebeğiniz elinizi ondan ayırdığınız anda uyanıyorsa bu yastıklar tam size göre. Ayrıca bu yastıkları bebeğinizin düz yatmasını önlemek için de kullanabilirsiniz.

Anne ve bebek için pratik ürünler

Çanta olabilen katlanabilir yatak

Özellikle misafirliğe giderken ya da tatile çıkarken işinize yarayacak çok fonksiyonlu bu yatak çanta bence acayip fonksiyonel. Sırtıma alıp gezmişliğim yok tabii ama oldukça hafif görünüyor, bebeğin yatağından ne olacak ki. Zaten hepiniz bebeklerinizin biberonunu, emziğini, bezini, ıslak mendilini, kremlerini bir yere giderken yanınızda koca bir çanta ile taşımıyor musunuz? Bunda da fazlalık olarak bir minder var taşınacak. O da tüy kadar hafiftir. Yemin ediyorum benim içine gireceğim boyutta böyle bir yatak çanta yapsalar ilk alan ben olurum kesin :) Çok misafirliğe giderim de :) Önemli not: Önerilen ürünler tamamen kişisel olarak değerlendirilmiş olup hiçbir şekilde uzman tavsiyesi taşımamaktadır. Kulanacağınız ürünleri muhakkak bebeğinizi takip eden doktorunuza danışınız.

Anne ve bebek için pratik ürünler