babanın pişmanlığı, bir babanın pişmanlığı


Anne ve babaların yaşadığı 20 pişmanlıkİşte çarpıcı anket sonuçları… İngiltere’de 2 bin kişinin katılımıyla yapılan ankete göre anne babaların en büyük pişmanlığı çocukları küçük yaşlardayken işte çok fazla vakit geçirmiş olmak. Ebeveynlerin çoğu çocukları küçükken yaptıkları en az bir şey nedeniyle pişman. İşte anket sonuçlarına göre anne-babaların yaşadığı 20 pişmanlık:

1- Çok çalışmak. 2- Önemsiz meselelere gereğinden fazla üzülmek. 3- Çocuklarıyla daha fazla oyun oynamamak. 4- Ailece daha fazla tatile çıkmamış olmak. 5- Çocukların yeteri kadar fotoğrafını çekmemek.

Ebeveynlerin pişmanlıkları Ebeveynlerin pişmanlıkları

6- Onlardan çok fazla uzakta vakit geçirmiş olmak. 7- Hayatlarındaki dönüm noktaları ya da önemli şeyleri kameraya kaydetmemek. 8- Çocukları Disneyland’a gitmek gibi büyük tatillere götürmemiş olmak. 9- Çocuklarını hobi geliştirmek için teşvik etmemiş olmak. 10- Onlarla ortak bir hobiye sahip olmamak.

Ebeveynlerin pişmanlıkları Ebeveynlerin pişmanlıkları

11- Uyurken onlara yeteri kadar kitap okumamış olmak. 12- Ev temizliğine gereğinden fazla vakit harcamış olmak. 13- Yeteri kadar yüzmeye götürmemiş olmak. 14- Onlara daha erken yüzme öğretmemiş olmak. 15- Daha fazla ‘kirli’ aktiviteye katılmalarına izin vermemiş olmak.

Ebeveynlerin pişmanlıkları Ebeveynlerin pişmanlıkları

16- Bazı önemli günlerinde, dönüm noktalarında yanlarında olmamak. 17- Birlikte yeteri kadar doğum günü kutlamamış olmak. 18- Fazla koruyucu davranmış olmak. 19- Anı yaşamak, o anki başarının tadını çıkarmak yerine bir sonrakini beklemek. 20- Birlikte dışarı çıkılan günlerin tadını yeteri kadar çıkarmamış olmak. 

Ebeveynlerin pişmanlıkları Ebeveynlerin pişmanlıkları