Adet sancıları zaman zaman gündelik yaşamınızda zorluk yaratabilir ve size sıkıntı verebilir. Adet sancılarını en hafif şekliyle atlatmak için önerilerimize göz atın.

Sıcak su torbası

İlk akla gelen ve içgüdüsel olarak insanın yaptığı şey, o bölgeyi sıcak tutmak olacaktır. Bunun için en sevimli sıcak su torbasını el altında bulundurmakta fayda var. Yapmanız gereken tek şey, sıcak su şişesini doldurmak ve havluya sarıp karın altı bölgesinin üstüne bastırmak. Birkaç dakika sonra, sıcaklık bölgeye yayıldığında, rahatlama başlayacaktır.

Adet sancıları Adet sancıları

İlaç

Ayaklarınızı yükseğe kaldırarak uzanın ve sıcak su torbasını koyun. Ancak sancınız bu yöntemle geçmeyecek kadar fazlaysa, ağrı kesici desteği almanız gerekebilir.

Adet sancıları Adet sancıları

Yoga

Biraz yoga yapmanız, sıkışan kasların gevşemesini sağlar ve sizi rahatlatır. Alt karın kaslarını gevşetecek hareketler yapabilirsiniz.

Adet sancıları Adet sancıları

Papatya çayı

Yapılan araştırmalar papatya çayının krampları azalttığını gösteriyor. Papatya çayı içerek kas spazmlarından kurtulabilirsiniz.

Adet sancıları Adet sancıları

Detoks ve lif

Vücudunuzu adet döngüsüne hazırlarsanız, fiziksel olarak bu günleri daha rahat atlatabilirsiniz. Bu yüzden regl döneminden birkaç gün önce detoks yapın. Ayrıca lif alımını arttırın ve günde 2 litre su içtiğinize emin olun. Daha sık tuvalete çıkarak, vücudunuzdaki toksinleri atarsınız ve regl zamanı vücudunuza destek olursanız, ağrılarınız da hafifleyecektir.

Adet sancıları Adet sancıları