3-4 aylık bebeklerde kol kuvveti, bebekler, bebeklerde ishal, bebeklerde, bebeklerde konak, bebeklerde öksürük, bebeklerde alerji, bebekler için


İLİŞKİ

Gülücükler karşısında gitgide daha istikrarlı tepkiler vermeye başlar (Karşındaki yetişkinle karşılıklı gülümserler). Objelere ilgi gösterip uslu olarak uyanık kaldığı süreler uzar.

3-4 aylık bebek 3-4 aylık bebek

SÖZLÜ İFADE

Oyun yapmak için doğal sesler çıkarır. (Konuşarak sevildiğinde de cevap olarak çeşitli sesler çıkarır).

3-4 aylık bebek 3-4 aylık bebek

HAREKET

Sırtüstü vaziyetteyken bacaklarını uzatarak enerji dolu bir şekilde sağa sola sallar. Yüzüstü vaziyetteyken başından ve kollarından destek alarak omuzlarını kaldırır. Oturtmak için ayağa kaldırıldığında artık sırtı daha dik durur. Objeleri eliyle tutmak için denemelerde bulunur. Gözleriyle objeleri takip eder (Görme-motor işbirliği).

3-4 aylık bebek 3-4 aylık bebek

Bebeklerin gelişim aşamaları annelerimizin en merak ettiği konulardan. Bu yüzden bizimde en çok merak ettiğimiz konulardan :) BebekSayfasi.Com olarak Türkiye’nin en kapsamlı ay ay bebek gelişimi sayfalarını siz annelerimiz için hazırladık. Bakmadan giderseniz yazık olur… Bebeğim 3 aylık diyorsanız, 3 aylık bebeklere özel gelişim sayfamıza, yok benim bebeğim 4 aylık diyorsanız 4 aylık gelişim sayfamıza bakabilirsiniz. Gelişim sayfalarımız ilk 8 ay hafta hafta sonra ay ay devam etmektedir. Bir girerseniz zaten çıkamayacaksınız..!