Yaza hazırlık yaparken bir koşu diyete sarılanlara, işe önce detoksla başlamalarını tavsiye eden Yemek.com, rengarenk 10 detoks tarifini derledi.

Yemek.com detoksa başlayacak olanları öncelikle, ‘Detoks Diyeti Nasıl Yapılır’ başlıklı konu başlığına davet ediyor ve elbette ki doktorunuza danışmanızı da tavsiye ediyor. Her evde bulunan malzemelerle: Salatalık, limon ve nane detoksu Malzemeler: 300 ml. su, 1 adet salatalık, 1 adet limon ve 10 adet nane yaprağı Salatalığı ve limonu küp küp kesin ve suya atın. 10 adet nane yaprağını yıkayıp hazırladığınız karışıma ekleyin. 1 gece boyunca buzdolabında bekletin. Ertesi gün bu karışımı dilerseniz tek seferde için, dilerseniz de aralıklarla tüketin. Salatalık ve limonları da yiyebilirsiniz.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Yapılması kolay, içmesi afiyetli: Frambuaz, elma ve salatalık detoksu Malzemeler: 1 sürahi su, 100 gram frambuaz, 1 adet elma, 1 adet salatalık ve 1 adet limon Elma ve salatalığı dilimleyerek suya atın. Üzerine frambuazı ve limon dilimlerini ekleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için. Gün boyunca susadığınızda elinizi bu içeceğe götürmeyi alışkanlık edinin.

Detoks içecekler Detoks içecekler

İçinden sağlık fışkıran yeşil güç: Avokado, salatalık, ıspanak ve nane detoksu Malzemeler: 1 su bardağı su, 1 adet salatalık, 1 adet avokado, 4 yaprak ıspanak, 5 yaprak nane Tüm yeşillikleri blenderdan geçirin. Suyu blenderın içine ekleyin ve tekrar karıştırın. Üzerine parçalanmış ceviz ya da badem serpin. Arzu ederseniz 1 çay kaşığı zeytinyağını üzerinde gezdirin.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Gerçek detoks havası: Greyfurt, lime ve limon detoksu Malzemeler: 1 adet greyfurt, 1 adet lime, 1 limon ve 1 sürahi su Greyfurt, lime ve limonu dilimler halinde kesin. 1 sürahi suya ekleyin. Dilerseniz nane yapraklarıyla süsleyin. 3 saat beklettikten sonra afiyetle için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Zencefilsiz detoks olmaz diyenlere: Nar, ananas, limon ve zencefil detoksu Malzemeler: Yarım limon, 1 adet nar, 1 bardak ananas, 300 ml. su, 1 çay kaşığı zencefil Limonun suyunu sıkıp suya ekleyin. Üzerine rendelediğiniz narı ekleyin. Bir bardak olacak şekilde küp haline getirdiğiniz ananası blenderdan geçirip karışıma ekleyin. Son olarak zencefili ekleyip hepsini blenderdan geçirin. 2 saat bekledikten sonra afiyetle için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Ispanağın sıvı haliyle tanışın: Ispanak, nane, limon, salatalık ve maydanoz detoksu Malzemeler: 3 su bardağı ıspanak yaprağı, 1 adet salatalık, yarım limon, 5 yaprak nane, yarım su bardağı maydanoz, 1 sürahi su Ispanak, salatalık, nane ve maydanozu blenderdan geçirin. 1 sürahi suyla karıştırıp tekrar blenderla karıştırın. Son olarak yarım limonu dilimleyip suya ekleyin. 3 saat bekledikten sonra gün boyunca için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Turuncunun enerjisi: Portakal, elma, lime ve havuç detoksu Malzemeler: 1 adet portakal, 1 adet havuç, 2 elma, 1 armut Portakal, havuç, elma ve armutu parçalara ayırıp blenderdan geçirin. Ardından vakit geçmeden bardağa döktüğünüz karışımı için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Sadelikten gelen lezzet: Nar ve elma detoksu Malzemeler: 1 adet nar, 1 adet elma Ayıkladığınız nar ve parçalara böldüğünüz elmayı blenderdan geçirin. Afiyetle için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Rengarenk şeyler bana göre değil diyenlere: Lime, limon, nar, nane detoksu Malzemeler: 1 adet lime, 1 adet limon, 3 adet nar, 5 yaprak nane Öncelikle narın suyunu çıkarın. Bir sürahi suya nar suyunu ekleyin. Üzerine dilimlediğiniz lime ve limonu da ekleyin. Son olarak naneyle birlikte karıştırın. Yaklaşık 5 saat buzdolabında saklayın ve gün boyunca için.

Detoks içecekler Detoks içecekler

Dünyanın en basit tarifi: Limon detoksu 1 sürahi suya dilimleyerek ekleyeceğiniz limonları 1 gün boyunca dolapta bekletin. Ertesi gün, gün boyunca için. Gerçek bir yenilenmenin tadını çıkarın.

Detoks içecekler Detoks içecekler