etkinlik, bebek ve çocuk etkinlikleri


İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen ve elde edilen gelir ile Şişli Etfal Hastanesi Çocuk Onkolojisi Bölümü yenilenen etkinlik, bu yıl 31 Mart-1 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek ve 2 gün sürecek.

Ülkemizde kansere yakalanmış insan sayısı her yıl giderek artarken, özellikle çocuk kanserlerine dikkat çekmek ve sivil toplumun gücünü harekete geçirmek isteyen Kansersiz Yaşam Derneği, 31 Mart – 1 Nisan 2015 tarihlerinde İstanbul Zorlu Center Raffles Hotel’de önemli bir etkinliğe imza atıyor.

Ünlülerin katılımı ve bağışlarıyla gündeme gelen etkinlikte ayrıca iki gün boyunca kanserle ilgili birçok konuda eğitimler verilecek. Liv Hospital’ın katkılarıyla 1.400 aileye ulaşmayı hedefleyen Kansersiz Yaşam Derneği “Kansersiz Bir Dünya”nın bir hayal olmadığını ve neler yapmamız gerektiğine vurgu yapacak.

Aileleri ile birlikte milyonlarca insanımızı ilgilendiren kanser hastalığına karşı toplumu bilinçlendirmek, kanser hastası kişilere ve ailelere destek vermek üzere 2010 yılından beri önemli çalışmalar yapan Kansersiz Yaşam Derneği, bugüne kadar binlerce kanser hastasına yardım eli uzattı.

Kansere multidisipliner yaklaşım

Tedavi planlamada farklı uzmanlık dalındaki hekimlerin birlikte hareket etmesi ve birbirlerinden haberdar olmasının önemine vurgu yapan Kansersiz Yaşam Derneği Liv Hospital’le oluşturduğu eğitim içeriğinde kansere multidisipliner bir bakış açısı getiriyor. Liv Hospital’in deneyimli ve uzman hekim kadrosunun vereceği çeşitli eğitim konularından bazı başlıklar şöyle:

1. Kanser tedavisinde radyasyon onkolojisi

2. Prostat kanseri tanı ve tedavisinde izlenecek süreç