Grip çocuklarda grip grip tedavisi grip nedenleri çocuğu gripten koruma


Vücut direnci düşerse, virüsler genizden aşağıya inerek kana karışabiliyor. Böylece hastalık, burun bölgesinden tüm vücuda yayılıyor. Bu şikayetlere halsizlik, düşük ateş, adalelerde yaygın ağrı gibi tüm vücudu etkileyen semptomlar ekleniyor. Yani grip veya gribal enfeksiyonla karşı karşıya kalınmış oluyor. Vücut halsiz düşüyor, çocuk yataktan kalkmak istemiyor. Bu nedenle bu hastalığa paçavra hastalığı da deniyor.

Bu hastalığın tedavisinde, dinlenmek en iyi ilaç oluyor. Bunun yanında destekleyici ilaç tedavileri hastalığın kolay atlatılmasını sağlıyor. Hastalığı başkalarına bulaştırmamak için, burun temizliğinde kağıt mendil ve su kullanmak, el yıkamayı artırmak çok önemli. Kişilerle ve ev halkıyla el temasından sakınmak gerekiyor.

Gribal enfeksiyon özellikle sonbahar ve kış aylarında çok fazla görülüyor ve özellikle okul, toplu taşıma araçları ve hastane gibi toplu yaşam alanlarında hızla yayılıyor. Damlacık bulaşmış eşyalarla veya kişilerle olan tensel temas hastalığın daha hızlı yayılmasına neden olabiliyor. Ayrıca bu tedbirlerin yanında, sağlıklı beslenme ve düzenli uykuyla vücudun dinlendirilmesi de faydalı olacaktır.