Bizler için tartışmasız en değerli varlıklar olan çocuklarımızın, hastalıklara uğramasına, kötülüklerle karşılaşmalarına dayanamayız. Bunun içinde, bir sürü yöntem geliştirmekteyiz.

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitki ve Çaylar
Küçük bir öksürük dahi olsa, hemen panik yaparız ve canımız sıkılıyor. Çoğu anne, çocuklarını hastalıklardan korumak için, bitkisel yollara veya çeşitli antibiyotiklere başvururlar. Bitkisel ilaçlarla birlikte, özellikle bitki çayları ve karışımlarda çocuklarımızı, mevsim değişikliklerinde yakalanacakları hastalıklardan ciddi seviyede koruyacaktır. Birazdan bunlara birkaç örnek vereceğiz. Fakat, özellikle kış aylarında ve mevsim değişikliklerinde, çocuklarımızın giyimlerine ve beslenmelerine azami özen göstermeniz gerektiğini unutmayın.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek
Çocuklarımızı hastalıklardan korumak için, öncelikle bağışıklık sistemlerini güçlendirmemiz gerekecektir. Bunun için ise, birkaç basit tedbir almanız yeterli olacaktır. Bunlardan ilki, kapalı alanlarda ve soğuk alanlarda uzun süreli kalınmamasıdır. Buna en güzel örnek, alışveriş merkezleridir. İnsanın çok olduğu ve virüslerin kolayca bulaşacağı bu ortamlardan çocuklarımızı uzak tutmalıyız. Sigara içiyorsak, çocuklarımızın yanında azaltmalıyız. Anne sütü içmeye devam eden bebekleri de sık sık emzirmeliyiz. Bu şekilde ki önlemlerin ardından, bitkisel ürünlerden de yardım alınacaktır.

Çocuklarınızı Hastalıklardan Koruyan Bitkiler

Karadut Pekmezi; oldukça faydalı bir pekmez olmasıyla beraber, boğaz enfeksiyonlarını ciddi derecede azaltacaktır. Bununla beraber, içerisinde C vitamini barındıran sebze ve meyveleri sıklıkla tükettirmeliyiz. C vitamini deposu diyebileceğimiz, portakal, mandalina gibi kış meyvelerinin yanı sıra, limondan da yardım alabiliriz. Çocuklarımızın damak zevkine de iyi gelecek limonatalarla, bağışıklık sistemlerinin güçlenmesine yardımcı olabiliriz. Kefir ise, çocuklarınızı hastalıktan koruyan bitkiler arasındadır. Antitoksin üretmesiyle de, çocuklarınızın vücuduna girebilecek olan virüslere karşı savunma geliştirmektedir.