kızıl mavi gözlü bebekÇocuğunuzun kontakt lensi en az sizin kadar rahat kullanabileceğini biliyor muydunuz?

Çocuğunuzun gözlerinde sorun var ve gözlük takması mı gerekiyor? Görme kusurunun kendine güvenini ve inancını etkileyip etkilemediğini mi merak ediyorsunuz? Çocuğunuzun görme bozukluğu olmayan akranları gibi spor derslerine ve günlük okul hayatına aktif olarak katılabilmesini ve tatillerde kendisini rahat, özgür hissedebilmesini mi istiyorsunuz? Evet, bunun bir çözümü var:

Çocuklar ve ergenlik dönemindeki gençler kontakt lens kullanıcısı olmak için mükemmel adaylar

Yapılan bilimsel araştırmalar çocukların ve ergenlik dönemindeki gençlerin kontakt lens kullanıcısı olmak için mükemmel adaylar olduklarını ve kontakt lens kullanmaya ve kullanırken hijyen kurallarına uymaya çabuk adapte olabildiklerini gösteriyor.(1-2) Oldukça hareketli oldukları da düşünülürse kontakt lensler onlar için çok daha elverişli bir görme bozukluğu düzeltme şekli. Kontakt lens çocukların ve gençlerin spor aktivitelerine katılımlarını ve genel aktifliklerini kolaylaştırıyor. Gözlükler çocuğunuzun günlük yaşamında sorunlar yaratabilirken veya hareketliliğine ciddi bir kısıtlama getirirken kontakt lensler sayesinde futbol, jimnastik veya dans gibi aktivitelerde daha aktif rol alabiliyorlar.

Uzmanlar, kontakt lenslerin bakımını mükemmel şekilde yapan 8-12 yaşlarında pek çok çocuğun olduğunu belirtiyorlar…

Kontakt lens kullanımında çocuğun olgunluk seviyesi ve motivasyonu önemli bir rol oynuyor. Uygun yaşta kontakt lens kullanmaya başlamak onların kontakt lens konforunu net görüşle ömür boyu yaşayabilmelerini sağlıyor.

Unutmayın ki kontakt lens medikal bir üründür, bu da ancak bir göz doktoru tarafından uygulanması ve reçete edilmesi gerektiği anlamına geliyor. Bu nedenle eğer çocuğunuzun görme bozukluğunun düzeltilmesini istiyorsanız mutlaka kontakt lens uygulaması yapan uzmanın bulunduğu bir göz kliniğinden randevu almalısınız.