2 yaş diş bakımı 2 yaş diş çıkarma ateş 2 yaş diş çürüğü tedavisi 2 yaş diş gıcırdatma 2 yaş diş ağrısı 2 yaş diş fırçası 2 yaş diş sayısı 2 yaş diş çıkarma belirtileri


Çocuklarda diş bakımına, ilk dişin çıktığı andan itibaren başlanmalı. Dişleri çıkmadan önce de bebeğinizi besledikten sonra diş etini yumuşak bir bezle silmeniz ağız sağlığı açısından iyi bir yöntem. 0-2 yaş aralığındaki çocuklarda diş bakımının nasıl yapılması gerektiğini ve diş bakım ürünü seçerken dikkat edilecekleri bir araya getirdik. 2 yaç çocuklarıyla ilgili daha kapsamlı bilgi almak isteyen annelerimize 2 YAŞ ÇOCUĞU sayfamızı öneririz.

Süt dişleri 3-12 ay arasında görünmeye başlar ve 3 yaşına gelindiğinde genelde yerlerini tamamen almış olurlar. Çıkmaya başladıklarında bebeğiniz huzursuzlanabilir ve sürekli bir şeyler çiğnemek ister. Bu durumda diş çiğneme halkası gibi çiğneyebileceği bir şey verebilir ya da diş etlerine temiz bir parmakla masaj yapmayı deneyebilirsiniz.

Kalıcı dişlerin sağlıklı ve güçlü çıkmalarına yardımcı olduklarından süt dişlerin bakımını yapmak gerçekten önemlidir. İlk dişin çıkmasından hemen sonra sabahları ve yatmadan önce nazik, dairesel bir hareketle fırçalamaya başlamalısınız. Dişin içini, dışını ve diş etine kadar her yüzeyini, ayrı ayrı her dişe zaman ayırarak fırçaladığınızdan emin olun.

Diş bakım ürünü seçerken dikkat!
Çocukların dişleri yüzde 50 daha incedir. Bu yüzden uzman korumaya ihtiyaçları vardır. 2 yaş ve altı çocuklar için özel olarak üretilmiş dış fırçası ve diş macunu kullanımı, hem diş fırçalamaya alışkın olmayan çocukların rahat etmesini sağlar, hem de süt dişlerinin sağlıklı gelişimini destekler. Küçük ağızlarda rahatça kullanılmak üzere çocuklar için özel olarak tasarlanmış küçük uçlu ve yumuşak kıllı çocuk diş fırçasına bir parça florürlü diş macunu sürün. BebekSayfasi.Com olarak annelerimize en ucuz ve güvenilir diş bakım ürünlerini bulmalarına yardımcı olmak için hepsiburada, gittigidiyor, e-bebek, kliksa, annelutfen gibi Türkiye’nin en büyük mağazalarından fiyat araştırması yaptık. Eğer incelemek isterseniz EN UCUZ ÇOCUK DİŞ BAKIM ÜRÜNLERİ sayfamıza göz atabilirsiniz.