Gece geç saatte yemek yemek

Depresyondan muzdarip pek çok insan yemek yemeyi unutur ama bazı insanlarda bu belirti tam tersi şekilde ortaya çıkar. Bir kişi, kendini depresif hissediyorsa, gece geç saatlerde abur cubur yemeye başlayabilir ve bunu sinirlerini yatıştırmak için yapar. Kişi, bütün gün normal şekilde beslenip gece birden abur cubur yemeye başlayabilir, bunu başkalarının görmeyeceği yerlerde yapabilir ve böylece kendini mutlu etmeye çalışır. Depresyondaki kişiler genellikle yeme bozukluklarına sahip olurlar. Böyle bir durumdan şüpheleniyorsanız, çöp kutularını iyice gözlemleyin ve içinde fazla abur cubur kağıdı olup olmadığına bakın, evdeki abur cuburlarınızın bitiş hızını gözlemleyin ve çocuğunuzun gece yatış saatlerine dikkat edin.

Çocuğunuz arada bir abur cubur yiyorsa tabii ki de bu normaldir ama her gece aşırı derecede abur cubur tüketmek bir soruna işaret eder.

Farklı giyinmek

Çocuğunuzun depresyonda olduğunu gösteren bir diğer şey giyim tarzındaki değişiklikler olabilir.

Depresyondaki kişi, giyimine daha az özen göstermeye, kendi tarzının dışında giyinmeye başlayabilir. Eğer çocuğunuz kıyafetlerin içinde gizlenmeye başladıysa ve negatif giyiniyorsa dikkat edin.

Fazla alışveriş yapmak

Alışveriş bağımlılığı yalnızlık ve kederin sonucunda ortaya çıkabilir. Alışverişkolikler genellikle bu problemlerinin farkında olmazlar. Eğer çocuğunuzda da böyle bir sorun varsa bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Kişi, kendisini rahatlatmak ve mutlu etmek için bir şeyler alıyorsa bu ya depresyonun ya da bağımlılığın göstergesi olabilir. Alışveriş bağımlılığında kişi finansal durumunu gözetmeksizin alışveriş yapar. Bu bağımlılığı anne babanın fark etmesi, sürekli onun yanında olamayacağı için, zordur.