En komik kim aile aktivitesi aile oyunları aile içi iletişim


Aile içinde sürekli komik şeyler olur: birisi farklı çift çorap giyer, çocuklar geri geri koşma yarışması yaparken birisi göle düşer, anne telefona cevap verir ve arayanın yakın bir arkadaşı değil okul müdürü olduğunu fark edene kadar beş dakika konuşur, biri bir cümlede yanlış bir kelime kullanır vs.

Komik bir şey yaptığınızda bu size her zaman komik gelmeyebilir; bazen bunun utanç verici olduğunu ve insanların size güldüğünü düşünürsünüz. Böyle utandırıcı bir durumla karşılaştığında çocuğunuzun yapacağı en iyi şey kendisinin de gülmesidir.

Ebeveynler çocuklarının o gün içinde başlarına gelen komik, utandırıcı bir olayı kendileriyle paylaşmasını teşvik ederek, çocuklarının mizah duygularını geliştirmelerine yardımcı olabilirler. Akşam yemeğinden sonra “En Komik Kim” müsabakası düzenleyin. Müsabakanın tek kuralı anlatılan olayın doğal olarak gerçekleşmiş olması, müsabaka için kasıtlı olarak yapılmamış olmasıdır. Herkes gün içinde gördükleri ya da yaptıkları komik bir olay anlatır ve ailece en komik olay için oylama yapılır.