Çocuğunuzla keyifli ve kaliteli zaman geçirmek sandığınızdan çok kolay. İşte evinizin rahatlığında çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz eğlenceli 10 aktivite.

Hareket etmek, yeni şeyler keşfetmek çocukların en büyük eğlencesi. Hava şartlarının el vermediği ya da eve olmak istediğiniz bir günde, çocuğunuzla güzel vakit geçirmek için bir yerlere gitmek ya da fazla para harcamak zorunda değilsiniz. Çocuklarınızla evinizdeki eşyaları ve malzemeleri kullanarak oldukça keyifli aktiviteler yapabilirsiniz. “Bugün çocuğumla birlikte ne yapsam?” diye düşünmeyin, yazımızı okumaya devam edin.

Evde kamp yapın
Bütün çocukların en sevdiği aktivitelerden biri kampçılık oynamak. Salona bir çadır kurun. Hazır oyun çadırlarından da alabilirsiniz ama en zevklisi sandalyelerin arasına çarşaf veya battaniye serilerek yapılanı genellikle. Çadırınıza minik bir ışık, atıştırmalıklar, oyuncaklar, rahat yastıklar ve kitaplar taşımayı da unutmayın.

Ev tiyatrosu hazırlayın
Yine yastıkları, çarşafları ve sandalyeleri kullanarak yapabileceğiniz harika bir aktivite. Evde bir sahne oluşturun, sahneyi ışıklandırın ve istediğiniz bir oyunu sahneye koyun. Seyircilere patlamış mısır ikram etmeyi de unutmayın!

Eğitim ve eğlenceyi birleştirin
Eski dergileri ve gazeteleri çıkarın, çocuklarınızdan hayvan, yemek, bebek veya araba resimlerini bulmasını isteyin. Daha sonra bunları keserek kolajlar yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ellerine yalnızca güvenlikli makasları vermeyi unutmayın.

Geri dönüştürülmüş boyalarla resim yapın
İşte her yerde rastlayamayacağınız eğlenceli bir fikir daha: Kırılmış, parçalanmış eski pastel boyaları küçük cup-cake kabına koyun ve sıcak fırına atın. Boyalar eriyip birbirine karışınca, yeni gökkuşağı rengi boyanızla aile bireylerinin resimlerini çizin.