sporÇocuklar insan hayatındaki sporun önemini küçük yaştayken öğrenmeliler ve sporu hayatlarının bir parçası haline getirmeliler.

Teknolojinin esiri altına girdiğimiz bu günlerde televizyon ve bilgisayarın başından kalkmayan çocuklar yetiştirir olduk… Bunun gelecekte zararını tüm dünyadaki insanlar olarak göreceğiz…

Bu durumu kendi çocuğunuza da yaşatmamak adına spor yapma alışkanlığını da diğer iyi alışkanlıklar gibi küçük yaşlarda çocuğunuza aşılamalısınız.

Hareketsiz bir yaşam yerine enerjik ve sağlıklı bir bedene sahip olmanın tek yolu spor olduğunu her fırsatta çocuklarınıza anlatmalısınız.

Spor bir çocuğun fizyolojik yapısını geliştirip, sağlıklı bir vücuda sahip olmasına yaradığı gibi aynı zaman da ekip ile birlikte yapılan sporlar çocuğun sosyalleşmesine ve zekasını geliştirmesine de son derece faydalı olacaktır.

Ayrıca spor yapan bir çocuk zamanını iyi ve verimli kullanmayı öğrenirken bireysel hırslarının önüne geçmeyi de dizginleyebilir.

Böylece öz güveni yüksek, sorumluluk sahibi ve sağlıklı bir birey yetiştirmiş olursunuz. Zamanını kullanmayı öğrenen çocuk okulda da başarı çıtasını yükseltecektir.

Küçük yaşlardan itibaren spor yapan kişilerde kalp ve damar rahatsızlıkları, aşırı kiloya bağlı sağlık problemleri, şeker hastalığı ve diğer hastalıklarında gelişimini önemli seviyede önler…

Çocuğunuzu spora başlatmadan önce önemli bir sağlık problemi olup olmadığını kontrol ettirin. Çocuğunuzun yaşına ve anatomisine en uygun olan ve onun en çok zevk alarak yapacağı sporu birlikte seçin. Ve çocuğunuzu sağlıklı bir hayata hazırlama çalışmalarına başlayın…