Bu üzücü haberden önce bebeksayfasi.com olarak ebeveynlere karnenin ve notların, hayattaki başarının ve mutluluğun bir göstergesi olmadığını hatırlatarak okuldaki performansı ne olursa olsun çocuklarını başkalarıyla kıyaslamamalarını, onları hep desteklemelerini ve koşulsuz sevmelerini ailelerden önemle rica ediyoruz.

Kayseri’de ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Seyfi Can Keleş karne almadan bir gün önce gece saatlerinde kendisini kalorifer borusuna asarak intihar etti.

Kayseri’de ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Seyfi Can Keleş dün gece evlerinde kendisini kalorifer borusuna asarak yaşamına son verdi. Öğrencinin intiharı nedeniyle okulda bugün karne dağıtımı için planlanan tören iptal edildi, karnelerini alan arkadaşları evine başsağlığına geldi.

AKŞAM YEMEĞİ SONRASI ODASINA ÇEKİLDİ

Olay, merkez Kocasinan İlçesi Mithatpaşa Mahallesi Bulgurcu Sokak’ta oturan 3 çocuklu Keleş Ailesi’nin evinde meydana geldi. Ailenin ortanca çocuğu olan Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7-G sınıfı öğrencisi Seyfi Can Keleş, akşam ailesiyle yemek yedikten sonra odasına çekildi.

KENDİSİNİ KALORİFER BORUSUNA ASTI

Uzun süre odasından çıkmayan Seyfi Can Keleş, saat 21.00 sıralarında kendini iple odasındaki kalorifer borusuna astı. Duyduğu sesten şüphelenip odaya giren baba Murat Keleş, oğlu Seyfi Can’ın kalorifer borusunda iple asılı gördü.

KALDIRILDIĞI HASTANEDE HAYATINI KAYBETTİ

Hemen müdahale edip ipi keserek oğlunu indiren Murat Keleş, 112 Asil Servis’i arayıp yardım istedi. Gelen sağlık ekibi ilk müdahaleyi yaptıkları Seyfi Can Keleş’i, hemen Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Burada tedaviye alınan Seyfi Can Keleş, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.