izmir 1 yaş anaokulu kreş, izmir selçuk 0 3 yaş kreş müfredat, bebek kreşleri izmir, bebek bakan kreşler izmir, izmirde bebek kreşleri, okul yaş kütüğü izmir, izmirde bebek bakan kreşler, dünyada en güzel kreşlerden örnekler


İzmir Anaokulu ve Kreşlerini Sizler İçin Yukarıda Listeledik; Ama Seçim Yapmadan Önce Anaokulu Seçiminde Uzmanlar Nelere Dikkat Etmenizi Tavsiye Ediyor Kısaca Bir Göz Atmanızda Fayda Var!

Eğitimci Kadrosunun Özellikleri: Kurumda donanımlı bir kadronun bulunması kalite göstergelerinden biridir. Örneğin, kadro üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun ve alanda deneyimi olan öğretmenlerden oluşmalıdır. Ayrıca öğretmen-çocuk sayısı dengeli olmalıdır (örneğin, öğretmen başına en fazla 10 çocuk ve sınıfta 20 çocuktan fazla bulunmaması). Okul müdürünün de deneyimli ve üniversitelerin çocuk gelişimi/okul öncesi/ psikoloji/psikolojik danışmanlık bölümünden mezun olması önemlidir.

Öğretmen-Çocuk İlişkisi: Çocukların sağlıklı gelişimleri, okulda kendileriyle ilgilenen, ihtiyaçlarını zamanında ve uygun bir şekilde karşılayan öğretmenlere bağlıdır. Örneğin, öğretmen çoğu zaman çocukların yanında, ilgili, sıcaklık ve yakınlık gösteriyor; konuşurken onlarla aynı seviyeye geliyor, sorularını cevaplıyor ve onlarla olmaktan mutlu görünüyor olmalıdır.

Okul ve Veli İlişkisi: Aile ve okul çocuğu aynı doğrultuda ve aynı zamanda desteklediklerinde gelişimleri çok daha sağlıklı olur. Örneğin, düzenli aralıklarla veli toplantılarının düzenlenmesi, velilerin yapılan etkinliklerden haberdar edilmesi, veli ziyaretlerinden rahatsızlık duyulmaması, çocuğun gelişiminin düzenli olarak takip edilmesi ve velilere bildirilmesi önemlidir

Uygulanan Program: Bütüncül bir program tüm gelişim alanlarını desteklemeyi hedefleyen, her yaş grubuna yönelik ayrı ve uygun amaç/ kazanımlara yönelik becerilere yer veren etkinlikleri kapsar. İlk tanışma sırasında uygulanan programın amaçlarına, bu amaçlar doğrultusunda gün içindeki zamanın yapılandırılması ve etkinliklere yönelik detayların sorulması önemlidir.