yetenekHer çocuğun ayrı bir konuya muhakkak vardır. Bunu keşfetmek ise yine anne ve babalara düşüyor…

Çocuğunuzun yeteneğini keşfedeceğiniz döneminiz okul öncesi dönem denilen 1 ile 5 yaş arasındadır. Bu dönemde çocuklar kendilerinin farkına varırlar ve yapmaktan hoşlandıkları şey bellidir. Fakat bazı çocuklarda keşfedilmeyi bekleyebilirler. Bu zamanlarda yapılabilecek en güzel şey çok iyi bir gözlemdir.

Çocuğunuz ileride doktor, mühendis, öğretmen, sanatçı ya da sporcu mu olacak bunu küçük yaşlardayken keşfetmek istemez misiniz?
Günümüz dünyasında, çocukların okul hayatlarında başarılı olması büyük önem taşıyor, hatta mutlulukla özdeşleştiriliyor.

Okul öncesi çocuğun yetenekli olduğu alanlar belirlendiğinde, var olan yeteneklerinin geliştirilmesi, dolayısıyla çocuğun beyin gücünün en üst seviye taşınması sağlanabilir. Öte yandan yeteneksiz olduğu alanlar geliştirilerek adaptasyonu arttırılabilir.

Bunları doğru tespit etmek içinse bir sürü test kitapları bulunuyor. Bu test kitaplarından alarak çoğunuza eğlenceli bir şekilde çözdürdüğünüzde sizde bu merakınızı hem gidermiş olacaksınız hem de çocuğunuzu yeteneği doğrultusunda yönlendirme şansınız olacak.

Bu kitabın hedefi, okul öncesi çocuğunun algı seviyesini ve kapasitesini belirleyerek, yetenek alanlarını üst seviyeye taşımak ve yeteneksiz olduğu alanların gelişmesine destek verilebilmesinin önünü açmak. Çocuğunuzun meslek seçiminde rastgele değil de güvenli bir yol izlemesini sağlamış olacaksınız.