Çocuğa barışçıl davranışları öğretmek çocuğa barışçıl olmayı öğretmek çocuk ile savaş çocuk ile iletişim çocukla kavga çocukla tartışma beyaz bayrak sallamak rüyada beyaz bayrak sallamak


Ne sıklıkta evinizde küçük bir savaş olduğu hissine kapılıyorsunuz? Çocuklarınız savaş benzeri davranışlarını, kendi bölgelerini korumak, karşılık verme, ilgilenme ve mevcut pozisyonlarını ne yapıp edip korumak niyetiyle sergilerler. Çocukların aynı zamanda kendi kardeşlerine karşı bu savaş benzeri davranışlara kalkışmama yöntemleri de vardır.

Herkesi toplayın ve başkalarının duygularını dinlemeye dayalı barışçıl çözümler, problem çözme ve başkalarının haklarına saygı gösterme konularında konuşun. Dikdörtgen şeklinde bir kumaş parçası boya kalemleri, kumaş boyası vs. kullanarak bir barış bayrağı yapın. Şu kavram üzerine konuşun: eğer birisi barış bayrağını sallarsa bu saldırıya uğramak yerine konuşmak istediği anlamına gelecektir. Barış bayrağını herkesin kolayca ulaşabileceği, merkezi bir yere koyun. Barışı destekleyin.