tüp bebek kliniği“Diplomasına rağmen etik çalışmayan, interneti kullanarak aileleri tuzağa düşüren, her türlü indirimi yapacağını söyleyerek pazarlamacı gibi davranan ve kendini her alanda uzman gösteren dolandırıcılara dikkat!

Pedagog Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli!

Etik Çalışmayan Diplomalı Pedagog ve Uzmanlara Dikkat Edin!

Sevgili Anne Babalar, Son günlerde internetin gelişmesiyle alanın etik şartlarına uygun çalışmayan uzman ve pedagogların internetteki sayıları giderek artıyor. Bu uzmanlar eğitimin almadıkları alanda bile kendilerinin uzman olduklarını belirtiyor ve aileleri kandırıyorlar. Eğitimini aldıkları alan da bile etik davranmıyor, ailelerin o anki psikolojik durumunu kullanarak aileleri tuzağa düşürüyor. Çocuklara psikolojik destek vermek bir yana çocukların psikolojilerini daha da bozuyorlar.

Maalesef Türkiye’ de Bunları Kontrol Edecek Bir Birim Yok!

Parası olan herkes google da reklam vererek sitelerini hit yaparak, doktor sitelerinde ön sıralarda yer almak için üyelik ücreti ödeyerek ailelerin internet araştırmalarında göze çarpıyorlar. Maalesef okuyan ve araştıran bir kültüre sahip olmadığımız için aileler, bu uzmanlar eğer doktor veya uzman sitelerinde ön sıralardaysa sanki internetten alış veriş yapar gibi, daha öz geçmişlerini bile okumadan, bu alanda uzman olup olmadıklarından emin olmadan etik çalışmayan ve pazarlamacı gibi davranan bu uzmanlardan hemen randevu alıyorlar. Aylarca görüşmelerden sonra bir yere varamayınca yanlış uzmanda olduklarını anlıyorlar fakat artık iş işten geçmiş oluyor. Çocuklarının psikolojisi düzeleceğine, daha da bozuluyor. Hatta bazı ailelerle 6 veya 1 sene düzenli gelmeleri için ilk görüşmenin sonunda psikolojik baskı yaparak sözleşme imzalatıyorlarmış. Bu kadar da olmaz dedirtecek olayları bu uzmanların tuzağa düşürdüğü ailelerden öğreniyoruz.