zeka geliştiren çocuk oyuncakları, zeka geliştiren bebek oyuncakları, cocuk gelistirmek icin oyuncaklar, anaokulu çocukları için zeka geliştiren oyuncaklar, zeka geliştiren aile oyuncaklar, çocuk geliştiren oyuncaklar, çocuğun zekasını geliştiren oyuncaklar, çocuğun yaratıcılığını geliştiren oyuncaklar


Çocuklarımızı, dünyaya geldiği günden itibaren geliştirmek ebeveynlerin görevidir. Bunun için, yardımcı oyuncaklara ve uzman desteğine ihtiyacınız olacaktır. Oyuncaklara birkaç örnek ve ne işe yaradıklarını birazdan anlatacağız. Ancak, gerçekten etkili olacağını ve bununla birlikte çocuklarınızda ki zeka seviyesinin gözle görülür şekilde artacağını unutmamanızı tavsiye ederiz.

Çocuklarda Zeka Geliştiren Oyuncak Tavsiyeleri

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncakların başında, Baby Einstein Okyanus Aktivitesi oyuncağı gelmektedir. Bu oyuncakta, çocuklarınız deniz ve okyanusla ilgili ön bilgileri edinecektir. Yani, çocuğunuz denizin ve okyanusun varlığından haberdar olup, mavi renkte olduğunu ve içerisinde balık olduğunu fark edecektir. İçinde balıklar bulunan oyuncağı hareket ettirmesi halinde, yüzmeye başlayacaktır. Hem eğlenip, hem de bilgi sahibi olacaktır.

Baby Einstein Renk Öğreten Ahtapot oyuncağı ise, adından da belli olduğu gibi, çocuğunuza renkleri öğretmek için tasarlanmıştır. Yumuşak tasarımıyla, çocuğunuzun oldukça seveceği bu ahtapota sarılınca,

Baby Einstein melodisi çalacaktır. Birçok dokuyu barındırdığı için, çocuğunuzun hissetme güdüsünü arttıracaktır. Ahtapotun, her kolunda farklı bir renk vardır ve çocuğunuz bu renklerle oynayarak ve dokunarak ismini öğrenebilir. Böylece, eğitimine de ciddi faydalar sağlayacaktır.

Çocuklarda zeka gelişimini etkileyen oyuncaklardan birisi de, Chicco Küp Hayvan Setidir. Bu sette, 4 adet hayvan resimleri ve değişik dokularla tasarlanmış renkli küp bulunmaktadır. Çocuğunuz oynadıkça, içinde ki çıngırdak sesini duyacak ve oldukça keyifli vakit geçirecektir. Ayrıca, üzerinde ki hayvan resimlerine ve manzaralara bakarak da, hayal gücünü geliştirebilecektir. Ayrıca, renkli zeka küpleriyle de, çocuklarınızın zekasının ciddi ölçüde gelişmesini sağlayabilirsiniz. Oldukça keyifli olmasıyla beraber, hırs yaptıran ve küpteki renkleri aynı hizaya getirmek için ciddi çaba sarf ettiren bu oyuncak, çocuğunuzun azmini ve zekasını geliştirecektir.