Çocuğu cesaretlendirme çocuğunuzu cesaretlendirin aile aktivitesi çocuğa cesaret vermek


Arkadaşları kötü davranışları teşvik ettiğinde bir çocuğun kendisine karşı dürüst olması cesaret ister. Onunla bir cesaret nişanı tasarlamaya, yapmaya ve dekore etmeye vakit ayırın. Bu nişan bir broş, bir yastık kılıfı, bayrak, vazo ya da çocuğunuzu onurlandıracak herhangi bir eşya olabilir.

Cesaret nişanını yaparken ona kalabalığa uymanın ne kadar kolay olduğunu, önemli ve zor olanın doğru bildiğin şeyde ısrar etmek ve kalabalığa karşı çıkmak olduğunu anlatın. çocuğunuza küçük yaşlarından itibaren, başkalarını önemsediği zamanlarda iltifatlar edin. Okulda kabadayı bir çocuk ya da sınıfta garip bir çocuk olduğunu duyduğunuzda, o çocuğun yerinde olmak nasıl bir şey olurdu diye düşünün.

Çocuğunuz cesurca bir şey yaptığını düşündüğünde size anlatmasını teşvik edin. Sonra bunu fazlasıyla önemli bir konu haline getirin ve ailece toplanıp ona ev yapımı cesaret nişanını sunmak için bir tören düzenleyin. Bu nişan, ailedeki başka bir kişi cesurca bir şey yapana kadar onda kalacaktır. Cesaret nişanı devir teslim töreni yapılacağı zaman bunu nişanın mevcut sahibi düzenlesin.