ilk doğum günü

3 yaş doğum günü yazilari 3. yaş doğum günü 3 yaş doğum günü fikirleri 3 yaş doğum günü pastası 3 yaş doğum günü menüsü 3 yaş doğum günü hediyeleri 3 yaş doğum günü hazırlıkları 3 yaş doğum günü süsleri


Üçüncü doğum günü partisini planlama
Ne mutlu ki ikinci yaş hiddetleri artık biraz azaldı. Ancak ne yazık ki 3 yaş civarında da oyuncakları sahiplenme hissi gelişmekte ve oyuncaklarını paylaşmak istemediği için de akranlarla kavgalar artmaktadır. Partinin başarılı olmasının anahtarı dikkatlice planlamaktır ve tüm sevilen eşya-oyuncaklar kilitlenerek diğer çocuklardan uzak tutulabilir. Çünkü bunların başına kaza ile birşey gelmesi o günün mahvolmasına neden olabilir.

Kimi davet etmeli
Çocuğunuz elle yapılan davetiyelerin hazırlanmasında size yardım etmek isteyebilir, bu faaliyet yapıştırıcılar, renkli kalemler ve kartlarla eğlenceli vakir geçirmenize de yardımcı olabilir. Ne kadar renkli ve hayalperestse o kadar iyidir, kurdela, şerit, cüzdan, renkli kağıt gibi malzeme çeşitleri ve pullar kullanarak eğlence yaratın. Başak bir seçenek de, hazır davetiyeler almak olabilir.

Eğer çocuğunuz bir oyun grubuna veya çocuk yuvasına gidiyorsa, evde olan bir çocuğa göre daha fazla kişi davet etmek isteyecektir fakat bu sayıyı 10 ile 12 arasında sınırlayın. Hemen hemen aynı yaşta olanları çağırın. Birçok misafiriniz olduğunda yapışkan isim etiketleri faydalı olabilir, çocuklar isimleri ile hitap edilmesinden hoşlanırlar.