parti yiyecekleriPartiler genellikle yemek konusunda harcanan bütün dikkatlerin bir anda uçup gidiverdiği zamanlardır. İşte bu yüzden bu gibi organizasyonlarda size cips ve tavuk nugget’larına alternatif olacak bazı tavsiyeler vermek istiyorum:

  •  Çiğ Sebze ve Soslar: Güzel bir sosun etrafına çiğ sebzeleri dizin. Kırmızı ve yeşil biberler, havuç dilimleri, kereviz çubukları, küçük domatesler … istediğiniz her şey olabilir. Sos için yağsız köy peynirini ya da krem peyniri, çeşnili avokadoyu, limon ya da ananas suyunu deneyin.
  •  Sandviç Seçimleri: Sandviçler her zaman kolay hazırlanan ve oldukça sevilen atıştırmalıklar olmuştur. Üstelik bu lezzetli şeylerin elde yenebilmesi onları popüler yapar. Güzel sandviçler için kepekli ekmeklerin üzerine tuzsuz yağ sürün ve içini püre edilmiş muz, jambon ya da peynirle doldurun.
  •  Patlamış Mısır: Tavanın üstüne ince bir tabaka ayçiçek yağı dökün ve üzerine sıralar halinde mısır çekirdekleri koyun. Tavanın kapağını kapatın ve ısınmasına izin verin. Birkaç dakika sonra mısır patlaklarının sesini duyacaksınız. Patlama sesleri azalmaya başladığında ocağı kapatın. Bir tutam tuz veya şekerle patlamış mısırlarınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.
  •  Meyve Tabakları veya Meyve Salataları: Lokma büyüklüğünde doğradığınız çeşitli meyveleri büyük bir servis tabağına ya da uzun çubuklara güzelce dizin. iştah açıcı renk cümbüşü için kivi, çilek, kara ve yeşil üzüm, mandalina veya ananas dilimleri kullanabilirsiniz.
  •  Sütlü Meyveli Karışımlar: Karıştırıcınızın içine süt veya yoğurtla birlikte meyveleri koyarak iyice karıştırın. Eğer uygun görürseniz içine biraz buz atın. Bunun için muzu, çileği ve şeftaliyi deneyebilirsiniz.