Çocuğunuza güzel bir bisiklet harika bir karne hediyesi olabilir. Peki bisiklet satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

Bisiklet Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Günümüzde çok çeşitli bisiklet türleri mevcuttur; mtb, triatlon, time trial, yol, şehir, tur, trail, Freeride, Downhill, spor, XC (CrossCountry) vs. Pekala bu kadar çeşit arasından bizi mutlu edecek, her zaman sürmekten zevk alacağımız bisikletimizi nasıl seçeceğiz?

bisiklet türü, aksesuarları ve uzman hizmet anlayışı ile siz bisiklet severlere en iyi hizmeti vermekten gurur duymaktayız. Sizler için oldukça kapsamlı bir yazı hazırladık, bu yazıyı dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Öncelikle kendimize sormamız gereken sorular ve masa üstüne koymamız gereken bazı veriler var:

Bisikleti hangi amaçla kullanacağız,

Bisikletimizi nerede kullanacağız,

Bütçe olarak ne kadar ayırmak istiyoruz? Gibi…

Bisikleti hangi amaçla kullanacağız?

Yarışmak mı istiyoruz,
Fitness, sağlık amacıyla mı kullanacağız,
Ailemizle sahilde gezinmeye mi çıkacağız,
Ülkeyi baştan aşağı kat etmek mi istiyoruz,
Tepelerden çılgınca süratlerle inmek mi istiyoruz,
Arazide maksimum süratlerle gitmek mi istiyoruz,
Akrobatik hareketler, yüksek uçuşlar-konuşlar mı yapmak istiyoruz,
Şehir içi ulaşım için mi kullanacağız?
Bütün bu soruları cevaplamamız gerekiyor. Eğer ilk defa bisiklet alacaksanız veyahut ne istediğinize tam karar veremiyorsanız ya da yukarıda sayılanların her birinde gönlünüzü çalan bir şey varsa bu rollerin nerdeyse her birine bürünebilecek (tabii her birinde tam performans veremeden) bir mtb almanızı önerebiliriz en azından neyi sevdiğinize neye yönelmenize karar verene kadar bir geçiş döneminde bunla idare edebilirsiniz. İdeal olanı bütçeniz elveriyorsa kullanım alanına göre gereken çeşitte bisiklet almaktır…