Maysa isminin anlamı ve analizi

Maysa Isminin Anlamı Ve Analizi

12809

maysa isminin anlamı nedir, maysa isminin anlamı nedir, maysa isminin anlamı , maysa isminin anlamı, maysa isminin anlamı ne, maysa adının anlamı, maysa anlamı, meysa nın anlamı


Maysa isminin anlamları, dillere göre farklılık gösterebilmektedir. Maysa kelimesinin Türkmenceden gelmektedir. Türkmencede Maysa adı, yazın açan bir çiçek anlamına gelmektedir. Aynı zamanda Maysa isminin anlamı, fidan olarak da açıklanabilir.
Maysa Kız İsmi Mi?
Maysa ismi, son yıllarda ülkemizde de popüler olmaya başlamıştır. Birçok kişi tarafından oldukça beğenilen Maysa isminin anlamı ise merak edilmektedir. Genellikle kız ismi olarak kullanılan Maysa, erkek adı olarak da kullanılabilir. Ancak çiçek isimleri genellikle kızlara verilmektedir. Bu nedenle, Maysa adı da kız bebeği olan aileler tarafından tercih edilmektedir.

Maysa İsminin Cinsiyeti:unisex
Maysa İsminin Kökeni:Türkmence
Maysa İsminin Analizi:Türkiye’de, kız isimleri arasında; Fatma, Ayşe, Tuğba, Tuğçe gibi Arapçadan gelen kelimeler sıklıkla kullanıldığı gibi, erkek isimleri için Mehmet, Muhammet, Ahmet, Ali gibi hem dini çağrışımı olan hem de Arapça kökenli isimler sık kullanılmaktadır. Buna karşın, son yıllarda, özgün isimler daha sık tercih edilmektedir. Toplumda, özgün isimlere sahip olan insanların sayısı oldukça az olduğu gibi, aileler de hem güzel hem de çok fazla bulunmayan bir isim seçmek istemektedir. Bu doğrultuda, Maysa adı gerek anlamı gerekse özgünlüğü nedeniyle birçok aile tarafından ilgi görmektedir. Kız çocuk bekleyen ebeveynler Bu isminin anlamı konusunda araştırma yaparak, bu ismin ne anlama geldiğini öğrenmektedir. Türkmence kökenli bir söz olan Maysa, kadın ismi olarak kullanıldığı gibi; fidan, bahardan sonra açan ilk çiçek gibi anlamlara gelmektedir.
Maysa İsminin Okunma Sayısı:12809

Benzer İsimler

Alışveriş