Yeni doğan bebek için ihtiyaç listesi bebek için mama sandalyesi nasıl olmalı yürüteç nasıl olmalı çocuk parkı seçimi


Mama sandalyesi

Yüksek ve alçak modelleri vardır, ama yüksek olanları daha popülerdir. Geniş, sağlam, tepsisi tek elle kolayca çıkarılıp takılabilen, bebeğin kafasını destekleyecek kadar yüksek bir arkalık, ayarlanabilir ayak dinlendirici,s andalye katlandığında eınniyetli bir kilitlenme sistemi ve Kalite Onay Belgesi olan bir sandalye olması gerekir.

Taşınabilir mama koltuğu

Gezmeye gittiğiniz restoranlarda çok faydalıdır. Düşmeyi önleyen bir kapanma sistemi olması, bebeğin apış arasından kayışlarla tutulup yandan düşmesinin engellenmesi gerekir. Bu koltuğu cam bir masa üzerinde asla kullanmayın.

Çocuk parkı

Tahta çocuk parkları ayağa kalkmanın öğrenilmesi için faydalıdır, ancak ağlı olanlar bebek düştüğünde düşüşün daha yumuşak olmasını sağlar. Ağlı olanlarda ağın ince gözlü olmasına, parmaklıkların arasının 4cm’ den fazla olmamasına (düğme veya parmakların takılınaması için), kolayca yırtılmayan vinil döşeme olmasına (bebekler kopmuş plastik veya dolgu malzemelerini çiğneyip boğulabilirler), metal menteşe olmasına dikkat edin. Akordeon tipindeki çocuk parklarını kullanmayın ve ağlı olanın ağını aşağı indirmeyin.

Merdiven başında ve kapı girişlerinde kullanılmak üzere emniyet parmaklığı

Sağlam bir ağ veya metal tasanın olmasına dikkat edin. Mandalını veya kilidini kapamak kolay olsun.

Yürüteç

Önerilmez. Kullanılacaksa geniş, sağlam, parmakları sıkıştırmayan kilit mekanizması olmasına, oyun ve korunma için üç taraftada bebeğin kollarını dayayabileceği bölüm bulunmasına dikkat edin. En güvenli seçenek kendi etrafında dönen sabit yürütücülerdir.