Bebek nasıl tutulur bebeği tutma bebeği taşıma bebek nasıl taşınır bebeği kucağa alma bebeği destekleme


Küçük bir bebeği hiç taşımamış olanlar için bu deneyim sinir bozucu olabilir. Ancak aynı zamanda bebek için de böyle olabilir. Rahat ve sıcak rahim kozasının içinde ermniyette ve nazik bir şekilde aylarını geçirdikten sonra, dışarı çekilip açık havaya çıkarılmak bebek için gerçek bir şoktur.

Kafa ve boyuna yeterince destek verilmediği sürece bebek korku verici düşme hissine kapılabilir ve ürkme reaksiyonu oluşabilir.İyi bir bebek taşıma tekniği yalnızca bebeği güvenli şekilde taşımak değil, aynı zamanda güvende olduğunu hissettirerek taşımaktır.

Siz de sonunda her ikiniz için rahat olan bir taşıma tekniği geliştireceksiniz ve taşıma olayı sizin için tamamen doğal bir olay haline gelecek.Çamaşırları ayırırken, elektrikli süpürgeyi kullanırken veya süpermarkette etiketlere bakarken bebeğinizi omzunuzda asılı biçimde taşıyacak ve onun rahimde olduğu kadar emniyette olduğunu göreceksiniz.

Aradaki zaman içinde size yardımcı olacak öneriler şunlardır:

Bebeği yattığı yerden kaldırmak. Bebeğe dokunmadan önce varlığınızı sesinizle veya göz temasıyla belli edin. Bilinçsiz bir şekilde, amaçsız bir yere doğru götürülmek üzere bilinçsiz ellerle kaldırılmayı bebek hissedecektir. Bebeği kaldırmadan önce bu pozisyona alışması için ellerinizi bebeğin altından kaydırın (biri boynunun altından, diğeri poposunun altından)ve tam olarak bebeği kaldırmadan önce birkaç saniye bu şekilde tutun. Bebeğin başının altındaki elinizi arkaya doğru kaydırarak kolunuzun sırta ve boyuna destek olmasını sağlayın ve bu sırada eliniz bebeğin poposunu iki yana sallandırsın. Diğer elinizle bacaklara destek olun, bebeği nazikçe kendinize doğru kaldırın ve bu arada okşayın. Vücudunuzu bebeğe yakınlaştırmakla bebeğin havada kaldığı süreyi kısaltmış ve rahatsızlığı azaltmış olursunuz.