kışın bebekler nasıl giydirilmeli

yeni dogan bebegin giydirilmesi, yeni doğan bebeğin giydirilmesi, yeni doğan bebeklerin giydirilmesi, yeni doğan bebek giydirme, yeni doğan bebek giydirme oyunları, yeni doğan bebeği giydirme, yeni doğan bebek giydirme oyunu, yeni doğan bebek giydirme oyunları oyna


Yumuşak ve sarkık kollarla, inatçı bir şekilde kıvrılmış bacaklarla ve giysinin yakasından büyük kafasıyla, çıplak olmaktan duyduğu aktif nefretle bebeği giydirmek ve soymak bir mücadeleye dönüşebilir. Fakat bu angaryayı hem kendiniz hem de bebek için daha az külfetli hale getirmenin birkaç yolu vardır:

Kolay giyilip çıkarılan giysileri seçin. Yakası geniş olan ve boyundan geçerken zorlanmayacak olanlar tercih edilmelidir. Kollar özellikle gevşek olmalı ve en az miktarda kapam agerekmelidir (sırtta). Streç kumaştan yapılmış veya örülmüş giysiler diğerlerine kıyasla daha kolay giyilip çıkarılırlar.

Sadece gerektiği zaman değişiklik yapın. Sık sık tüküren bebeğin tükürüğünün kokusunun kötü olduğunu düşünüyorsanız her seferinde giysi değiştirmek yerine bu lekeleri temizleyici süngerle giderin. Ya da öğünlerden önce veya sonra bebeğe büyük bir önlük giydirerek bu tip kazaları önleyin.

Bebeği değişme masası ya da karyolanın şiltesi gibi düz bir yüzeyde giydirin. Etrafınızda bebeği eğlendirecek unsurlar olsun. Giyinme zamanını sosyalleşme için uygun bir zaman olarak düşünün. Hafif tonda, neşeli bir konuşma bebeği tüm rahatsızlıklarından ve huzursuzluğundan arındınr ve olaya katılımını artırır. Giysilerle ilgili bir öğrenme oyunu bebeği hem eğlendirecek hem de motive edecektir.

Bebeğe giysisini giydirirken boynu iyice açın. Giysiyi boyundan geçirirken mümkün olduğu kadar germeye ve açmaya çalışın ve kulaklara veya buruna takılınasını engelleyin. Bebeğin kafasının giysinin içinde kaldığı sırada(bebek rahatsız olup ürkebilir) bunu “Anne neredeymiş?” veya “işte buradaymış!” gibi cümlelerle oyuna dönüştürebilirsiniz; bebek yeterince büyüdüğü zaman sizin de bebeği görmediğİnizi anlatmak için “Deniz neredeyıniş? İşte buradaymış” gibi soru-cevap oyunu oynayın.