yeni doğan ağız kisti

yeni doğan bebek ikinci ay, yeni doğan bebeğin ikinci ayı, yeni doğan bebek 2 aylık, yeni doğan bebek 2 ayda kaç kilo alır, yeni doğan bir bebeğin kilosu ikinci ayın sonunda, yeni doğan bir bebeğin kilosu ikinci ayın sonunda 75, ikinci ayında bebekler, ikinci ayinda bebekler


Bebeğin Hafızası Gelişiyor

Farkında olmayabilirsiniz ama bebeğiniz şimdiden anılarını kaydetmeye başladı bile; böylece belli olayları belli sonuçlarla bağdaştırabiliyor. Belli bir ipucu verildiğinde, belli olayları anımsayabilir. Örneğin; ona biberonu gösterdiğinizde heyecanlanabilir, çünkü yemekle ilgisi olduğunu artık biliyordur.

Artık Daha Fazla Gülümsüyor

Bu haftada, siz gülümsediğinizde, bebeğiniz de size gülümser. Hatta kendi kendine de gülümseyebilir! Duygularını ifade etmek için homurtular, agular, mırıltılar çıkarabilir. Abartılı yüz ifadelerinizi taklit etmeye çalışabilir ve muhtemelen aynada kendisine bakmaktan hoşlanır.

Fiziksel Kontrolü Artar

Başını bir şekilde kaldırır: Fiziksel becerileri de artıyor. Karnı acıktığında, başını 45 derece kaldırabilir. Onu oturma pozisyonunda tuttuğunuzda, başını uzun süre dik tutabilir. Gözleri 3 metre ötedeki bir şeye odaklanabilir ve ondan uzaklaştığınızda sizi gözleriyle takip edebilir. Parlak renkleri hâlâ çok sever. İlgisini çeken bir ses duyduğunda, başını çevirip bakabilir.

Artan hareketlilik! Artan fiziksel kontrolü, onu sürekli harekete teşvik eder. Sırtüstü yatarken, bacaklarıyla pedal çevirir gibi hareketler yapabilir. Oturur pozisyondayken, kollarını başının üzerinde çevirebilir. Yüzükoyun yatarken, kollarını ve bacaklarını dışa doğru açıp sırtını gererek, ileri geri sallanabilir.

Ellerine Hayrandır

Artık ellerini keşfettiğinden, onları yakından incelemek isteyecektir. Ellerini yüzüne götürüp burnuna, gözlerine ve ağzına dokunabilir. Ağzına oyuncak gibi bir şey koyduğunda parmaklarıyla birlikte emebilir! Aynı anda hem parmaklarında hem de ağzında çift duyguyu hisseder. Bu şekilde emmek, parmakların kendi vücudunun bir parçası olduğunu ve oyuncağın kendi vücuduna dahil olmadığını anlamasına yardımcı olur. Böylece kendisiyle başka nesneler arasında ayırım yapmaya başlar.